Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Szukając samochodu, który będzie miał silnik V8, napęd quattro i został wyprodukowany w limitowanej produkcji nie można pominąć Audi S6 Plus, a takie auto właśnie trafiło na aukcję

Aby opowiedzieć historię tego samochodu musimy przenieść się do 1994 roku. Wtedy właśnie Audi pokazało model A6 pierwszej generacji o oznaczeniu C4. Samochód był produkowany zaledwie 3 lata i już na początku 1997 roku pokazano nową generację, ale w tym czasie zdążyło zawitać na rynek topowe S6 oraz S6 Plus. To ostatnie było dostępne tak naprawdę tylko w 1997 roku (produkcja od czerwca 1996 do października 1997) i na rynek trafiły zaledwie 952 egzemplarze – 855 w wersji Avant i 97 limuzyn. Teraz właśnie jedna z 97 sztuk wersji Audi S6 Plus w nadwoziu typu limuzyna trafia na aukcję, a jej cena ma sięgnąć kwoty od 40 do 60 tysięcy dolarów.

Audi S6 Plus

Dzisiaj za równowartość 60 tysięcy dolarów kupimy Audi A6 45 TFSI quattro S tronic i mowa tutaj o fabrycznie nowym egzemplarzu z salonu. Jednak cały sens w tym, że S6 Plus z 1997 roku ma silnik 4.2 V8 o mocy 325 KM i 400 Nm, który pozwala rozpędzić się do setki w około 5,6 sekundy. Ta klasyczna jednostka V8, o którą wielu dzisiaj się zabija, ale przejdźmy do samego samochody i jego konfiguracji, bo ta jest dosyć ciekawa. Samochód pokryto lakierem Nogaro Blue, chociaż w swojej ponad 20-letniej historii miał epizod z banerem reklamowym. Bowiem ten egzemplarz podobno został przekazany właścicielowi hiszpańskiej gazety El Mundo w zamian za miejsce reklamowe. W 2005 roku odbudowano silnik w quattro GmbH.

Aukcja skończy się 11 czerwca 2020 roku i wtedy dowiemy się ile finalnie samochód będzie kosztować. Na razie podano przedział 40-60 tysięcy dolarów, ale jak wiemy, w przypadku takich samochodów nie jest ciężko przebić nawet najwyższe spekulacje. Będzie można licytować od 3 czerwca na stronie RM Sotheby’s, więc jeśli ktoś z was szuka dobrej okazji do kupienia jednej z 97 sztuk S6 Plus w limuzynie to następna okazja może szybko się nie powtórzyć. No chyba, że wolicie nowe A6 w tej cenie, także decyzję zostawiamy wam.

Audi S6 Plus

Foto. oraz informacje – RM Sotheby’s

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *