Po raz pierwszy w dziejach marki, każdy będzie mieć możliwość zakupu budżetowego modelu Mini przeznaczonego pierwotnie tylko dla wąskiej grupy nabywców.

Od paru lat Mini próbuje szukać swojej niszy konsumenckiej u najmłodszych kierowców. Dowodem na to jest specjalna linia Oxford Edition, do której dostęp mają uczniowie, studenci, absolwenci szkół średnich i wyższych oraz aktywni lub udający się na emeryturę amerykańscy żołnierze. Dostają oni możliwość kupienia ikonicznego Mini Coopera w wersji budżetowej z rabatem 3 650 dolarów. Dzięki temu, samochód prosto z salonu może być ich za 19 750 $ (81 700 zł).

Mini

Podczas pandemii koronawirusa, podczas której każda marka samochodowa zanotowała większe lub mniejsze straty, bronić swojej pozycji na rynku trzeba niekonwencjonalnie. Stąd pomysł, aby udostępnić edycję Oxford wszystkim klientom. Zamysł stał się faktem i już teraz w Ameryce można zakupić swojego Coopera w promocyjnej cenie. Dodatkowo swoją wersję Oxford otrzyma również flagowy crossover Brytyjczyków – Countryman. Mniejsza cena to więcej potencjalnych klientów, a w tak osobliwym czasie oszczędność każdego grosza/centa/pensa jest niezwykle ważna.

W edycjach Oxford chodzi o oferowanie klientom modeli Mini w atrakcyjnej cenie, nie tracąc na stylu, duszy i charakterystycznej przyjemności z jazdy. Zaoferowanie edycji Oxford wszystkim i dodanie wszechstronnego Countrymana Oxford to kolejny krok w kierunku zwiększenia dostępności Mini dla większej liczby klientów.

Mike Peyton, wiceprezydent amerykańskiego oddziału Mini
Mini

Możliwe jest rozszerzenie wyposażenia o kilka udogodnień. Klient może zażyczyć sobie m.in. 18-calowe koła, podgrzewane przednie fotele, podsufitkę z antracytu, automatyczną klimatyzację, a także możliwość wyboru jednego z sześciu dodatkowych kolorów naszego Mini. Rozszerzenia mogą podbić cenę nawet o 5 500 dolarów.

Cena Mini Coopera nie ulegnie zmianie i wciąż będzie on kosztować 19 750 dolarów. Jeśli chodzi o Countrymana, wersja z napędem na przód wyceniana jest na 25 900 dolarów (zniżka o 3 000 $). Model 4WD możemy zaś mieć za 27 900 dolarów (zniżka o 2 500 $).

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *