Wraz z nadejściem nowej generacji najmocniejszej odmiany A klasy, Audi RS3 stało się autem, które zdecydowanie odbiega osiągami od konkurencji. Nadeszła jednak pora na zmiany. Audi już jakiś czas temu zaprezentowało nową generację swojego kompaktowego hatchback’a, jednak jego najmocniejsza odmiana pozostaje w dalszym ciągu tajemnicą.

Zwiększenie mocy to nie wszystko. Mercedes w najmocniejszej odmianie A klasy nie tylko dodał koni mechanicznych, ale również wprowadził zmiany w napędzie. Mianowicie, auto zyskało tryb driftowania. Dzięki niemu, chociaż przez chwilę możemy poczuć się jak w aucie napędzanym na tylną oś, aby po chwili znowu cieszyć się “nieograniczoną” trakcją. Czy Audi zastosuje podobne rozwiązanie w Quattro? Prawdopodobnie nie. Cieszy jednak fakt, że według doniesień liczba koni mechanicznych wykrzesanych z pięciocylindrowego motoru zostanie zwiększona. Niestety nie wiemy dokładnie ile mocy kierowca będzie miał do wykorzystania w nowym Audi RS3.

Audi RS3
Foto. Motor1

Najnowsze dane z wielu portali motoryzacyjnych sugerują, że auto może posiadać moc 415 koni mechanicznych. Jedna z niemieckich gazet mówi nawet o mocy przekraczającej 450 koni mechanicznych. Pozwoliłoby to Audi odzyskać koronę, jednak na oficjalne informacje przyjdzie nam tylko zaczekać. Inżynierowie z Ingolstadt mimo wielu starań nie zdołali utrzymać poprzedniej generacji na rynku, przez co produkcja modelu na jakiś czas została zatrzymana. Powodem oczywiście były zaostrzające się przepisy dotyczące emisji spalin. Audi wymyśliło jednak sposób na swojego pięciocylindrowca i przystosowało go do norm WLTP. Aktualnie silnik 2,5 TFSI stosowany jest w modelach RS Q3 oraz RS Q3 Sportback.

Audi RS3
Foto. Motor1

Dzięki widocznym renderowaniom możemy zobaczyć prawdopodobny wygląd najmniejszej “RS-ki” Audi. Wygląd auta przedstawiony na zdjęciach wydaję się bardzo prawdopodobny. Autor zaprezentował auto w najmocniejszej odmianie sugerując się zdjęciami szpiegowskimi, których w przypadku RS3 było naprawdę sporo.

Audi RS3
Foto. Motor1

Szef sprzedaży i marketingu Audi Sport, Frank Michl, potwierdził, że na premierę nowego RS3 przyjdzie nam jeszcze zaczekać. Aktualnie priorytetem działu jest pokazanie S3, które całkiem niedawno “złapane” zostało bez kamuflażu, co oczywiście zwiastuje premierę, która odbędzie się niebawem. Na oficjalne zdjęcia RS3 będziemy musieli zaczekać jeszcze kilka miesięcy.

Foto. Motor1

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *