Jak poinformował promotor Rajdowych Mistrzostw Świata, cykl zostanie wznowiony już na początku września, od debiutującego w kalendarzu Rajdu Estonii. Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności najlepsze załogi globu wrócą do rywalizacji o tytuły WRC i pojadą w pięciu rajdach.

Kajetan Kajetanowicz w trakcie przymusowej przerwy od startów nie odpuścił przygotowań i w miniony piątek ponownie siedział za kierownicą swojej treningowej rajdówki. 

Pilotowany przez Macieja Szczepaniaka Kajetanowicz jest spragniony rywalizacji, na szczęście promotor przekazał pozytywne informacje o wznowieniu sezonu. Do kalendarza dołączył Rajd Estonii, który dla reprezentanta LOTOS Rally Team jest znany ze startów podczas Rajdowych Mistrzostw Europy w latach 2015-2016, gdzie dwukrotnie stanął na podium. Następną areną zmagań jest Rajd Turcji (24-27 września), w którym Kajto zwyciężył rok temu. Później załogi przeniosą się do Niemiec (15-18 października), Włoch (19-22 listopada), a sezon zakończy powracający po przerwie Rajd Japonii (19-22 listopada). 

Kajetan

– Nieustannie pracujemy. Podczas pandemii nie traciliśmy czasu i wykorzystaliśmy go bardzo dobrze. Cały zespół ciężko pracował, nie chcieliśmy stracić tych tygodni, dbając również o zwroty medialne. Poza tym sprawiało nam to dużą przyjemność i myślę, że różnymi aktywnościami i materiałami dostarczaliśmy sporo frajdy także kibicom. Cieszę się, że poznaliśmy kalendarz WRC. Odmrażanie rajdów to bardzo dobra wiadomość, ale wiedzieliśmy, że tak będzie i wierzyliśmy w to w 100%. Sezon wznowi Rajd Estonii, to fantastyczne zawody. Byliśmy już tam, gdy stanowił rundę mistrzostw Europy. Jazda po estońskich odcinkach dostarcza dużo emocji. Wkrótce okaże się, czy również się tam pojawimy. Zespół jest przygotowany do walki, ale oczywiście pozostały czas także intensywnie przepracujemy, by wszystko było gotowe – mówi trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz. 

Kajetan

Źródło: Materiały prasowe Lotos Rally Team

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *