Redaktor | Fotograf

Póki co nieznana jest nazwa nowej odmiany. Będzie jednak dostępna jedynie jako Coupe i nie trafi do zwykłego Cayenne w wersji SUV.

Cayenne znajduje się na rynku od niemal 20 lat. Porsche idzie jednak z duchem czasu, i od 2 lat oferuje także wersje Coupe swojego SUV’a. Bez wątpienia wpasowuje się on w najnowsze trendy, dzięki czemu sprzedaż jest wysoka. Jednak niemiecki producent planuje wprowadzenie na rynek dodatkowej odmiany. Będzie ona pozycjonowana pomiędzy Turbo, a Turbo S E-Hybrid. Nieznana jest jeszcze nazwa samochodu, jednak coś już o nim wiemy.

Porsche Cayenne Coupe

Nowa odmiana będzie korzystała z napędu hybrydowego. W związku z tym do silnika V8 o pojemności 4 litrów dołączy jednostka elektryczna rozwijająca 90 koni. Łącznie, cały system ma rozwijać aż 640 koni. Jest to o 90 więcej niż zwykłe Turbo, jednak o 40 mniej niż Turbo S. W związku z tym, że to hybryda, osiągi powinny być bardzo przyzwoite, ponieważ już od dołu elektryk zapewni niezłego kopa. Auto wyróżniać się będzie też innym wydechem niż pozostałe odmiany Turbo. Otrzyma dwie centralne końcówki wydechu, podobnie jak GTS.

Porsche Cayenne Coupe

Głównym elementem wyróżniającym nową odmianę będzie jednak nowa aerodynamika. Aktywne spoilery wykonane z włókna węglowego pomogą przy wyższych prędkościach, a większe wloty powietrza ułatwią chłodzenie silnika. Dzięki niższemu położeniu masy, samochód będzie prawdopodobnie jednym z najlepiej prowadzących się Coupe na rynku. Możliwe, że osiągi także będą bardzo dobre. Sprint do setki ma zająć około 3,7 sekundy, a prędkość maksymalna wyniesie 300 kilometrów na godzinę.

Porsche Cayenne Coupe

Skoro Porsche opracowuje taką wersję, z pewnością będzie na nią popyt. Bez wątpienia będzie to jeden z najciekawszych SUV’ów na rynku, ponieważ zaoferuje dobre prowadzenie połączone ze świetnymi osiągami. Nowa wersja Cayenne będzie miała jednak sporo konkurentów nie wychodząc nawet poza koncern Volkswagena. Urus, RS Q8, czy Bentayga Speed także grają w tej samej lidze. Premiera nowej wersji powinna nadejść już niedługo.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *