Redaktor | Fotograf

Znacznie poszerzone nadwozie pasuje do sportowego charakteru hot-hatcha. Czy popularność takich pakietów np. od Prior Design będzie duża w przypadku nowej generacji?

Prior Design jest jednym z tunerów, którzy nie boją się zaryzykować. Często ich pakiety stylistyczne bywają kontrowersyjne, albo wręcz szalone, jednak bez wątpienia tym sposobem zyskują rozgłos. Nie inaczej jest tym razem. W przypadku poprzedniej generacji Golfa GTI, pakiety poszerzające nadwozie były popularne. Wszystko zapowiada, że podobnie będzie także po premierze nowej generacji sportowego wcielenia kompakta Volkswagena. Bez wątpienia, pakiet jest bardzo obszerny, a GTI dużo dzięki niemu zyskuje.

Prior Design wide body do nowej generacji Golfa GTI

Całość prezentuje się całkiem spójnie, a poszerzenia nie zostały zrealizowane za pomocą widocznych nitów. Dzięki temu, nie rzucają się aż tak w oczy. Poza nimi, GTI otrzymało zmienione zderzaki z większymi wlotami powietrza, a także dodatkowe dokładki z przodu. Z tyłu pojawił się nowy, większy dyfuzor, a także dokładka przechodząca poniżej wydechów. Ten ostatni pozostał seryjny, nie uległ modyfikacjom. Auto jest również delikatnie obniżone, a także otrzymało zmodyfikowane felgi.

Prior Design wide body do nowej generacji Golfa GTI

Na własną rękę prawdopodobnie trzeba będzie wprowadzić zmiany techniczne. Prior Design nie ingeruje w silnik, więc aby nadążyć za agresywną stylistyką, trzeba będzie zmodyfikować samochód samemu. Obecnie do Golfa GTI nie ma zbyt wielu dedykowanych zestawów, jednak niektórym udało się już osiągnąć moc ponad 300 koni. 2.0 TSI z pewnością zapewnia nawet większy potencjał. Z napędem na przód z pewnością zapewni to dobre osiągi. Golfa GTI można zamówić zarówno z dwusprzęgłowym DSG, jak i skrzynią manualną. Napęd trafia oczywiście jedynie na przednią oś.

Prior Design wide body do nowej generacji Golfa GTI

Niestety, prezentowane wizualizacje to póki co render i pokaz możliwości tunera. Bardzo możliwe jednak, że pakiet już niedługo trafi do sprzedaży. Prawdopodobnie będzie także oferowany z pozostałymi sportowymi odmianami Golfa, czyli GTE, GTD oraz R. Jeśli zainteresowanie okaże się duże, możliwe, że Prior Design zaprojektuje kolejne pakiety tuningowe dla Golfa. Inni tunerzy powinni postąpić podobnie. Ceny póki co są nieznane.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *