Redaktor | Fotograf

Nowa generacja Mercedesa-AMG SL została niedawno zaprezentowana. Model ten zastąpił w gamie producenta także model AMG GT Roadster. Jednak co z odmianą coupe sportowego Mercedesa? Czy będzie ona oparta o model SL? Na to pytanie nie znamy jeszcze odpowiedzi, jednak X-Tomi Design przygotował render AMG GT Coupe nowej generacji. Oczywiście na podstawie najnowszego wcielenie modelu SL.

Musieliśmy nieco poczekać na premierę nowej generacji modelu SL. Jednak gdy nadeszła, przyniosła całkiem sporo nowości. Zwłaszcza fakt, że zastąpiła w gamie AMG GT w wersji roadster. Mercedes wciąż jednak nie zdradził nam nic na temat następcy odmiany coupe swojego sportowego modelu, poza tym że już niedługo powstanie. Jednak od czego mamy twórców renderów, którzy przygotowują je, aby pokazać przykładowy design danego modelu. Tak właśnie postąpił X-Tomi Design. Render przygotowano w oparciu właśnie o model SL, a softtop zamieniono na hardtop.

Mercedes-AMG GT Coupe - czy następca będzie oparty na modelu SL?

Trzeba przyznać, że całość wygląda naprawdę dobrze. Twardy dach dobrze pasuje do linii auta i nadaje nieco więcej sportowego charakteru. Jest to dość ważne, ponieważ, choć Mercedes-AMG SL zastąpił AMG GT Roadstera, nie ma tyle samo sportowego zacięcia. Jest nieco bardziej luksusowy i nastawiony na komfort jazdy. Jeśli ktoś będzie chciał samochód na tor, zdecydowanie bardziej nada się do tego odmiana coupe, która będzie znacznie bardziej nastawiona na sport. Będzie ona pozbawiona także mechanizmu składania dachu, który swoje waży.

Mercedes-AMG GT Coupe - czy następca będzie oparty na modelu SL?

Niestety, nie wiadomo jeszcze kiedy pojawi się nowa generacja AMG GT Coupe. Prawdopodobnie nastąpi to już za rok lub dwa, jednak Mercedes póki co nie podał konkretnej daty. Co do wersji silnikowych, możemy spodziewać się, że będą podobne do tych w obecnej generacji. Możliwe też, że pojawi się hybryda typu plug-in, co pozwoli obniżyć spalanie. Topowe wersje wciąż będą jednak napędzane 4-litrowym V8. Prawdopodobnie w gamie znajdzie się także odmiana z napędem 4Matic+, podobnie jak w modelu SL.

Render: X-Tomi Design

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *