Redaktor | Fotograf

Klasyczny model 300 SL Gullwing to jeden z najbardziej znanych Mercedesów. Choć lata jego produkcji przypadają na zamierzchłe lata 50., nadal jest obiektem westchnień wielu fanów motoryzacji. Niestety, na razie nie zapowiada się na to, aby producent faktycznie spróbował wprowadzić coś podobnego do produkcji. Możemy jednak zwizualizować, jak wyglądałaby nowoczesna interpretacja Gullwinga, oparta oczywiście na Mercedesie AMG GT.

Choć oczywiście, Mercedes ma w swojej historii wiele kultowych modeli, zdecydowanie jeden z nich zapisał się w niej złotymi zgłoskami. Chodzi oczywiście o model 300 SL Gullwing, który wprowadził do świata motoryzacji nowe pojęcie. Chodzi oczywiście o słynne “Gullwing Doors”, czyli drzwi otwierane do góry w charakterystyczny sposób. Choć lata produkcji tego modelu przypadają na odległe lata 50., wciąż jest on obiektem westchnień wielu entuzjastów motoryzacji. Nic więc dziwnego, że wielu z nas chciałoby ujrzeć nową interpretację tego modelu. Jej stworzenia podjął się spdesignest.

https://www.instagram.com/p/CXDnHF7q2m5/

Trzeba przyznać, że auto prezentuje się naprawdę ciekawie. Choć AMG GT ma oczywiście nieco inny charakter niż Gullwing, dość dobrze pasuje jako baza do restylizacji klasycznego modelu. Linia boczna zawiera teraz charakterystyczne skrzela AMG GT. Również felgi mają teraz inny, nowocześniejszy wzór. Z przodu pojawiły się nowe światła LED, podobne do tych z G-Klasy. Tył jest bardzo minimalistyczny, zwłaszcza jeśli chodzi o malutkie światła. Całość wygląda naprawdę nieźle, tym bardziej, że ciężko połączyć design tak odległych od siebie czasowo samochodów. Tutaj jednak udało się to zrobić.

Mercedes AMG GT - baza dla nowoczesnej interpretacji modelu Gullwing

Niestety, taki koncept pozostanie oczywiście jedynie w sferze marzeń. Mercedes raczej nie myśli o powrocie do tworzenia takich modeli, choć oczywiście można zauważyć jakieś podobieństwa pomiędzy 300 SL Gullwing, a AMG GT. Pod względem silnika, z pewnością fajnie byłoby zobaczyć pod maską jakąś mocną jednostkę. Choćby z odmiany AMG GT R. Przede wszystkim jednak, najciekawszym elementem auta byłyby bardzo oryginalne drzwi. Te niestety, w Mercedesach już się nie pojawiają.

Render: spdesignest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *