Redaktor | Fotograf

Choć Suzuki Jimny to jeden z najtańszych modeli terenowych na rynku, jednocześnie przypomina on kształtem znaną Klasę G. Oba auta łączy pudełkowate nadwozie i absolutny brak aerodynamiki. Nic więc dziwnego, że sporo osób wykorzystuje ten fakt, faktycznie stylistycznie upodabniając Jimny. Tutaj mała terenówka wygląda jak G63 w wersji Brabus. Prawdopodobnie nie zobaczycie dziś nic słodszego.

Jimny od dawna uchodzi za jedną z najbardziej popularnych małych terenówek. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na różne modyfikacje, aby jakoś się wyróżnić. Na pierwszy rzut oka widać również podobieństwo małego Suzuki do luksusowej i ogromnej Klasy G. W związku z tym wiele osób decyduje się faktycznie upodobnić Jimny do większego modelu. Jak widać na załączonych obrazkach, niektórym wychodzi to naprawdę znakomicie. Co ciekawe, w tym przypadku, stylizację oparto na spektakularnej odmianie Brabus. Niestety, na stylizacji się kończy, ponieważ pod maską Jimny nie znajdziemy 800 koni.

Bez wątpienia, japońska terenówka lepiej odnajduje się w mieście, ponieważ taką miniaturką zmieścimy się wszędzie. Całość również zresztą prezentuje się jak Klasa G zbudowana w skali. Z tyłu znalazło się nawet miejsce na charakterystyczną pokrywę na koło zapasowe. Jimny jest niestety również nieco mniej praktyczne, ponieważ oferuje jedynie 3 drzwi. Jak przystało na auto oparte na Klasie G od Brabusa w wersji Widestar, również poszerzono nadwozie. Dzięki temu nadkola są znacznie bardziej rozbudowane. Słodkie Jimny zyskało przy tym mocno sportowy charakter.

Suzuki Jimny jako Mercedes G63 AMG? Nic słodszego dziś nie zobaczycie

Co ciekawe, również wnętrze zostało zmienione. Ma ono wiele elementów sygnowanych logiem Brabusa, a także jest bardzo luksusowe. Brązowe wykończenie prestiżową skórą wygląda naprawdę fenomenalnie. W środku pojawił się nawet charakterystyczny dla G-Klasy uchwyt dla pasażera z przodu. Oczywiście, całość musiała sporo kosztować. Jednak na rynku znajduje się wiele alternatywnych ofert bodykitów do małej terenówki Suzuki. Również opartych na innych autach terenowych, np. Land Roverze Defenderze. Ten jest zdecydowanie jednym z droższych.

Film: TheTFJJ

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *