Redaktor | Fotograf

Przez wiele lat obecności na rynku, Suzuki Swift dorobiło się reputacji solidnego auta miejskiego. Poprzednia generacja auta miała już swoje lata, w związku z czym Japończycy zdecydowali się na prezentację kolejnego wcielenia modelu. Jednak czy Suzuki Swift 2024 powtórzy sukces poprzedników?

Segment aut miejskich jest obecnie oblegany przez producentów. Jednym z najbardziej znanych przedstawicieli tej klasy jest Suzuki Swift, którego obecna generacja jest już obecna na rynku od wielu lat. Aby odświeżyć swoją ofertę, japoński producent zdecydował się zaprezentować nową generację modelu. Nie przynosi ona rewolucji stylistycznej, jednak nowe Suzuki Swift 2024 będzie posiadać wiele nowych ciekawych rozwiązań. Jednak czy to wystarczy na pokonanie europejskiej i koreańskiej konkurencji, która obecnie wyznacza standardy? Suzuki z pewnością się o to postara.

Jak przyznaje sam producent, stylistycznie nowy model zachowuje styl znany z poprzednich generacji, ale w porównaniu z parametrami wcześniejszych modeli najnowszy Swift przeszedł radykalne zmiany konstrukcyjne. Auto miejskie stało się jeszcze bardziej łagodne niż poprzednik, jednak może się to podobać. Dzięki bogatej palecie kolorów, w tym odcieniom dwutonowym, Suzuki Swift 2024 zdecydowanie wyróżni się na drodze.

Wnętrze Swifta doczekało się odświeżenia, jednak zachowało intuicyjny i klasyczny układ. Na desce rozdzielczej zamontowano pojemnościowy ekran dotykowy HD, o przekątnej 9 cali. System audio-wizualny Suzuki umożliwia podłączenie smartfonów różnych systemów, a więc w zależności od posiadanego telefonu właściciel Swifta może skorzystać z Apple CarPlay lub Android Auto (przez Wi-Fi i USB). System rozpoznaje głos, odtwarza muzykę przez Bluetooth, a także wyświetla informacje o stanie pojazdu. Auto otrzymało również wiele systemów bezpieczeństwa, w tym tempomat adaptacyjny ACC oraz utrzymanie pasa ruchu.

Pod maską Swifta znajdziemy 3-cylindrowy silnik 1.2. Zyskał on wiele usprawnień względem poprzednika, wyposażony jest również w układ miękkiej hybrydy. W czasie hamowania odzyskuje on część energii, która następnie trafia na koła podczas przyspieszania. Nowe Suzuki Swift trafi do salonów już wiosną 2024 roku.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *