Redaktor | Fotograf

Choć na rynku jest już GLS Brabus 800, była to odmiana oparta o sportową wersję 63 AMG. Teraz, niemiecki tuner zwrócił się ku bardziej luksusowemu Maybachowi. Trzeba przyznać, że transformacja prestiżowego SUVa wyszła bardzo dobrze. Całość wygląda muskularnie i luksusowo, a mocy z pewnością nie zabraknie. Jak sama nazwa wskazuje, pod maską będzie silnik o mocy aż 800 koni.

Brabus ma bardzo bogatą historię w modyfikowaniu Mercedesów. W ostatnim czasie, na warsztat wziął przede wszystkim SUVy. Odmianę 800 i 900 otrzymał model GLE, a GLS otrzymał wersję 800 opartą o wersję AMG. Tym razem jednak, niemiecki tuner zabrał się za bardziej luksusową wersję SUVa Mercedesa. Chodzi oczywiście o GLS 600 Maybach, który jest najbardziej prestiżowym SUVem w gamie marki. Dzięki pakietowi Brabusa rozwija on teraz aż 800 koni i prezentuje się nieziemsko muskularnie.

Oto Brabus 800 oparty na Mercedesie-Maybachu GLS - szybkość i luksus

Jednocześnie już z zewnątrz widać nieco mniejszą agresywność niż w Brabusie 800 opartym o GLS 63 AMG. Do standardowego zderzaka przedniego Maybacha, dodano dodatkową dokładkę przednią z wlotem powietrza. Brabus zachował charakterystyczny grill, a całość w czarnym kolorze prezentuje się naprawdę świetnie. Felgi to typowy dla Brabusa Monoblock o rozmiarze 24 cali. Z tyłu pojawił się nieco większy dyfuzor i końcówki wydechu. Te są jednak bardziej eleganckie niż w Brabusie opartym o AMG. We wnętrzu pojawiło się mnóstwo włókna węglowego. Można je jednak zaaranżować według własnego gustu. Brabus pozostawia tutaj wolną rękę klientom.

Oto Brabus 800 oparty na Mercedesie-Maybachu GLS - szybkość i luksus

Najciekawsze znajduje się jednak pod maską. Pracuje tam 4-litrowe V8 znane z modeli Mercedesa. Zostało jednak dość mocno zmodyfikowane. Brabus zmienił turbosprężarki, wydech, a także software silnika. Dzięki temu rozwija on aż 800 koni mechanicznych i 950 niutonometrów. Dzięki napędowi na 4 koła, GLS Maybach rozpędza się teraz do setki w 4,6 sekundy. Nie jest to może niesamowity wynik, jednak patrząc na rozmiary auta, jest całkiem nieźle. Prędkość maksymalna została ograniczona do 300 kilometrów na godzinę.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *