Oto Brabus 800 oparty na Mercedesie-Maybachu GLS – szybkość i luksus

Choć na rynku jest już GLS Brabus 800, była to odmiana oparta o sportową wersję 63 AMG. Teraz, niemiecki tuner zwrócił się ku bardziej luksusowemu Maybachowi. Trzeba przyznać, że transformacja prestiżowego SUVa wyszła bardzo dobrze. Całość wygląda muskularnie i luksusowo, a mocy z pewnością nie zabraknie. Jak sama nazwa wskazuje, pod maską będzie silnik o mocy aż 800 koni.

Brabus ma bardzo bogatą historię w modyfikowaniu Mercedesów. W ostatnim czasie, na warsztat wziął przede wszystkim SUVy. Odmianę 800 i 900 otrzymał model GLE, a GLS otrzymał wersję 800 opartą o wersję AMG. Tym razem jednak, niemiecki tuner zabrał się za bardziej luksusową wersję SUVa Mercedesa. Chodzi oczywiście o GLS 600 Maybach, który jest najbardziej prestiżowym SUVem w gamie marki. Dzięki pakietowi Brabusa rozwija on teraz aż 800 koni i prezentuje się nieziemsko muskularnie.

Oto Brabus 800 oparty na Mercedesie-Maybachu GLS - szybkość i luksus

Jednocześnie już z zewnątrz widać nieco mniejszą agresywność niż w Brabusie 800 opartym o GLS 63 AMG. Do standardowego zderzaka przedniego Maybacha, dodano dodatkową dokładkę przednią z wlotem powietrza. Brabus zachował charakterystyczny grill, a całość w czarnym kolorze prezentuje się naprawdę świetnie. Felgi to typowy dla Brabusa Monoblock o rozmiarze 24 cali. Z tyłu pojawił się nieco większy dyfuzor i końcówki wydechu. Te są jednak bardziej eleganckie niż w Brabusie opartym o AMG. We wnętrzu pojawiło się mnóstwo włókna węglowego. Można je jednak zaaranżować według własnego gustu. Brabus pozostawia tutaj wolną rękę klientom.

Oto Brabus 800 oparty na Mercedesie-Maybachu GLS - szybkość i luksus

Najciekawsze znajduje się jednak pod maską. Pracuje tam 4-litrowe V8 znane z modeli Mercedesa. Zostało jednak dość mocno zmodyfikowane. Brabus zmienił turbosprężarki, wydech, a także software silnika. Dzięki temu rozwija on aż 800 koni mechanicznych i 950 niutonometrów. Dzięki napędowi na 4 koła, GLS Maybach rozpędza się teraz do setki w 4,6 sekundy. Nie jest to może niesamowity wynik, jednak patrząc na rozmiary auta, jest całkiem nieźle. Prędkość maksymalna została ograniczona do 300 kilometrów na godzinę.

Foto. materiały prasowe producenta