Redaktor | Fotograf

Niemiecki tuner wziął się za 7-osobowego SUV’a Mercedesa. Jak zawsze wyszło bardzo spektakularnie i szybko. Nowy Brabus 800 wygląda niesamowicie agresywnie, a w parze z tym idzie moc i osiągi.

W obecnych czasach SUV’y są bardzo popularne. Niektórzy szukają przy tym samochodów od wszystkiego, tak aby mogły zabrać na pokład 4 dzieci, ale jednocześnie wygrać sprint spod świateł ze sportowymi samochodami. Dla takich klientów stworzono pakiet Brabus 800 oparty na GLS 63 AMG. Oferuje niesamowite osiągi, zapewniając jednocześnie praktyczność oraz możliwość wjechania na większe krawężniki. Wydaje się, że to samochód idealny, jednak czy jest tak na pewno?

Brabus 800 na bazie GLS 63 AMG

Stylistyka Brabusa nigdy nie była skromna. Tak jest i w tym przypadku. GLS wręcz emanuje agresywnością i sportem, co widać już na pierwszy rzut oka. Z przodu wita nas ogromny AMG Specific Grill z logo Brabusa, a także dodatkowymi wlotami powietrza z boku. 24-calowe felgi Brabusa także rzucają się w oczy, tak samo, jak 4 końcówki wydechu z tyłu. Większość elementów wykonano oczywiście z włókna węglowego. Wnętrze także otrzymało kilka modyfikacji. Pojawiło się wiele znaczków Brabusa, a także wiele czerwonych akcentów i przeszyć.

Brabus 800 na bazie GLS 63 AMG

Najciekawsze zdecydowanie jest jednak to co pod maską. 800 koni i 1000 niutonometrów pozwalają przyspieszyć temu ogromnemu SUV’owi do setki w czasie zaledwie 3,8 sekundy. Zakres zmian jest podobny jak w przypadku tej wersji opartej na klasie E. Zmieniono więc sporo w oprogramowaniu, turbosprężarki oraz oczywiście wydech. Ten ostatni jest teraz znacznie głośniejszy oraz agresywniejszy. Zawieszenie obniżono o 25 milimetrów, co nieco poprawia prowadzenie oraz wygląd.

Bez wątpienia, Brabus 800 oparty na GLS jest jedną z najciekawszych propozycji na rynku. Z pewnością znajdą się chętni na zakup tak zmodyfikowanego egzemplarza. Jak zawsze w przypadku Brabusa nie będzie tanio, jednak bez wątpienia znajdą się chętni na zakup takiej wersji. W końcu kto nie chciałby mieć auta praktycznie kompletnego?

Foto. materiały prasowe tunera

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *