Redaktor | Fotograf

Jak widać, niedawno zaprezentowany model SL jest znakomitą bazą do modyfikacji stylistycznych. Ten render pokazuje, jak mogłaby wyglądać odmiana shooting brake modelu. Mercedes ma już duże doświadczenie w tworzeniu takich modeli. Ponadto, faktycznie pasowałby on do obecnej gamy producenta, tym bardziej, że brakuje takiej wersji. Niestety, szansa na powrót takiego typu nadwozia do Mercedesa jest znikoma.

Shooting brake to jeden z najładniejszych typów nadwozi. Mercedes oferował je jeszcze niedawno w aż dwóch modelach, czyli CLA i CLS. Niestety, drugi z nich nie jest już oferowany w takiej wersji. W ofercie pozostał jedynie 4-drzwiowy model coupe. Teraz jednak, wraz z prezentacją modelu SL, otrzymaliśmy kolejną świetną bazę do modyfikacji nadwozia. Dzięki znakomitemu renderowi przygotowanemu przez sugardesign_1, możemy się przekonać, jak wyglądałaby taka odmiana. Trzeba przyznać, że auto prezentuje się naprawdę bardzo dobrze.

Z zewnątrz oczywiście główną zmianą jest tylna część auta. Trzeba przyznać, że opadający dach znakomicie pasuje do pozostałej części nadwozia modelu SL. Z pewnością byłby to jeden z najlepiej wyglądających modeli Shooting Brake na rynku. Tych niestety nie ostało się już zbyt dużo, zwłaszcza w czasie obecnej mody na SUVy. Choć idea stworzenia praktycznej i sportowej odmiany sportowej nie jest nowa, z pewnością im więcej takich modeli na rynku tym lepiej.

Mercedes SL jako luksusowy Shooting Brake? Wygląda obłędnie!

Oczywiście, raczej nie ma się co nastawiać na taką opcję, jednak dla miłośników praktycznych aut sportowych byłaby to nie lada gratka. Najmocniejsza wersja modelu SL rozwija aż 585 koni, co nawet wliczając w to ciężkość nadwozia, pozwalałoby na osiągnięcie setki w około 3,5 sekundy. W ofercie nowego roadstera Mercedesa-AMG jest także nieco słabsza wersja 55 AMG, która i tak zapewnia świetne osiągi. Co ciekawe, zastąpi on także powoli odchodzący na emeryturę model AMG GT Roadster. Na następcę odmiany coupe będziemy musieli jednak jeszcze nieco poczekać. Twórcy renderów wzięli się jednak również za opracowywanie jego stylistyki.

Render: sugardesign_1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *