Redaktor | Fotograf

ABT uwielbia modyfikować najmocniejsze wersje Audi. Firma z Niemiec ma w tym bez wątpienia duże doświadczenie. Może się wydawać, że tuner wyjątkowo uwziął się na model RS6. Otrzymał on właśnie kolejny pakiet. ABT zajęło się modyfikacją stylistyki, mocy i zawieszenia. Tym razem jednak jest jednak skromniej niż w przypadku poprzednich propozycji niemieckiego tunera.

ABT Sportsline jest bez wątpienia najsłynniejszym tunerem Audi. Nie jest to zresztą bezpodstawne, ponieważ pakiety tego producenta są niezwykle dopracowane i spektakularne. Największe emocje bez wątpienia wzbudzają oferty tuningu najmocniejszych modeli marki. W ostatnim czasie ABT wydało sporo pakietów do modelu RS6, jednak na tym się nie skończy. W przypadku najnowszej propozycji tunera nie będzie ona wyjątkowo spektakularna ani mocna. Można powiedzieć, że właśnie zaprezentowane RS6-S będzie podstawową ofertą tuningu modelu od ABT. To jednak nie oznacza, że nie będzie świetną ofertą.

Audi RS6 otrzymuje kolejny pakiet od ABT - tuning mocy i zawieszenia

Z zewnątrz główną zmianą w stosunku do podstawowego RS6 będą felgi. ABT jak zwykle postawiło na obręcze sygnowane swoją marką. Mają one rozmiar aż 22 cali, więc wyglądają świetnie na rodzinnym, sportowym kombi. Dodatkowo, ABT zastosowało sprężyny obniżające auto o 25 milimetrów, dzięki czemu całość wygląda jeszcze lepiej. Z tyłu lekko podrasowano dyfuzor, a także pojawiły się aż 4 końcówki wydechu. Jedynie z przodu ciężko zauważyć z jakim modelem mamy do czynienia. Zdradza to jedynie dodatkowa dokładka przedniego zderzaka, gdzie pojawiło się oznaczenie RS6-S.

Audi RS6 otrzymuje kolejny pakiet od ABT - tuning mocy i zawieszenia

Oczywiście, jak przystało na porządnego tunera, ABT zajęło się również mocą. Tą podniesiono o 100 koni, dzięki czemu RS6-S rozwija 700 koni mechanicznych. Jeśli to komuś nie wystarcza, tuner oferuje także dodatkowe 40 koni w tym samym pakiecie. Maksymalny moment obrotowy to 920 niutonometrów. Wszystko osiągnięto głównie dzięki modyfikacji software’u. Tuner oferuje także zmodyfikowany wydech, dzięki czemu RS6 brzmi jeszcze lepiej. Niestety, to wszystko ma swoją cenę. Pakiet RS6-S kosztuje aż 43 tysiące euro. Rezerwacje można składać już teraz.

Foto. materiały prasowe tunera

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *