Redaktor | Fotograf

ABT przesuwa granicę szaleństwa w Audi RS6 jeszcze dalej. W nowej edycji specjalnej, kombi osiąga moc 800 koni mechanicznych, a setkę osiąga w zaledwie 2,9 sekundy.

Kombi w mocnych wersjach od zawsze polaryzowały fanów motoryzacji. Z jednej strony są trochę bezsensowne, ponieważ nigdy nie będą równie zwrotne i lekkie jak samochody sportowe, ale jednak możliwość osiągnięcia przeciążeń na prostej jak w samochodach egzotycznych jest kuszącą wizją. Jednym z najpopularniejszych przedstawicieli nurtu superkombi bez wątpienia jest Audi RS6. Najnowsza generacja C8 już w serii jest bardzo szybka, jednak co jeśli moc zostanie zwiększona? Tego zadania podjął się najbardziej znany tuner Audi, czyli ABT. Pierwszą propozycją było RS6-R, które osiągnęło 740 koni, jednak od początku wiadomo było, że to nie ostatnie słowo tunera.

Audi RS6 Johann Abt Signature Edition

Faktycznie, nie musieliśmy nawet zbyt długo czekać, a ABT podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej. Johann Abt Signature Edition, bo tak nazywa się nowa wersja, osiąga moc 800 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy to 980 niutonometrów, jednak chwilowo może on wzrosnąć do wartości 1000 niutonometrów. W celu osiągnięcia tak kosmicznych wyników ABT zmieniło dość sporo pod maską. Zastosowano nowe turbosprężarki własnej produkcji, większe intercoolery, a także dodatkowy system chłodzenia oleju. Zastosowano także nowe ECU oraz zmodyfikowano układ wydechowy.

Audi RS6 Johann Abt Signature Edition

Przyspieszenie do setki nowej wersji ABT zajmie jedynie 2,9 sekundy. Jest to ogromny skok względem standardowego RS6, któremu zajmuje to 3,6 sekundy. Na osiągnięcie 200 kilometrów na godzinę potrzeba jedynie kolejnych 6,8 sekundy. Stylistyka także uległa niemałym zmianom. Przedni zderzak otrzymał bardziej agresywny kształt oraz został wykończony włóknem węglowym, podobnie jak większość elementów z tyłu. Felgi standardowo mają wzór ABT oraz 22 cale, a zawieszenie można regulować na wysokość. We wnętrzu znajdziemy specjalne nawiązania do tej edycji. W kilku miejscach znajdziemy napis “Since 1896”, co oznacza, że wersja powstała w celu uczczenia 125 urodzin ABT. Powstaną jedynie 64 sztuki.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *