Od kliku lat śledzimy pracę nad najnowszą generacją Multivana. Niemiecki producent dość długo zwlekał z premierą, na szczęście możemy już oficjalnie zobaczyć zdjęcia kolejnej generacji kultowego busa – oto nowy Volkswagen Multivan T7.

Warto zaznaczyć, że zdjęcia przedstawiają Multivana, a na premierę Transportera będziemy musieli jeszcze zaczekać. Największą nowością dla nowej generacji są układy napędowe które trafią pod maskę busa. Po raz pierwszy niemiecki producent zdecydował się na wsadzenie pod maskę jednostki benzynowej, która wspomagana będzie silnikiem elektrycznym. Wersja nazwana eHybrid, łączy 1,4 litrowy silnik TSI z silnikiem elektrycznym o mocy 85kW, generując łącznie 215 koni mechanicznych. Jest to rozwiązanie bardzo dobrze znane z wielu modeli grupy VAG. Ciekawe jak sprawdzi się w dużo większym aucie. Napęd wersji Volkswagen Multivan T7 eHybrid plug-in przenoszony będzie jedynie za pomocą automatycznej skrzyni biegów DSG.

Volkswagen Multivan T7

W momencie premiery rynkowej klienci będą mogli kupić oczywiście nie tylko odmianę hybrydową. Cennik zaczynać będzie się od 1,5 TSI o mocy 150 koni mechanicznych. Drugą dostępną benzyną będzie mocniejsze 2.0 TSI, które generowało będzie 200 koni mechanicznych. Fani diesla, który wydaję się być najrozsądniejszy w tego typu aucie, również będą mieli w czym wybierać. Dostępny będzie 150 konny, 2-litrowy silnik TDI, który połączony będzie jedynie z siedmiobiegowym DSG. Na mocniejszego diesla przyjdzie nam pewnie zaczekać trochę dłużej.

Volkswagen Multivan T7
f

Główną zaletą Multivana powinna być jego funkcjonalność. I tutaj Volkswagen nie zawodzi. Jest nieco większy w porównaniu do swojego poprzednika. Po wyjęciu dwóch rzędów tylnych siedzeń uzyskamy imponujące prawie 4100 litrów przestrzeni bagażowej. Układ oraz funkcje siedzeń pozostaną jednak niezmienione. Te w drugim rzędzie obracają się o 180 stopni, a pomiędzy nimi znajduje się rozkładany stolik. Jest on przesuwany dzięki czemu możemy go przestawić tam gdzie jest nam potrzebny. Według Volkswagena przestrzeń pasażerska nowego Multivana przypomina “salon”. Coś w tym jest.

Volkswagen Multivan T7

Nad głowami pasażerów może znaleźć się opcjonalny dach panoramiczny. Kierowca oraz pasażer docenią przede wszystkim cyfrową metamorfozę. Do 10,25 calowego zestawu wskaźników dołączy 10 calowy ekran środkowy odpowiedzialny za multimedia. Po raz pierwszy w ofercie klient będzie mógł wyposażyć Multivana w wyświetlacz przezierny Head-Up. Kabina kryje za sobą minimalistyczny charakter, pod którym kryje się mnóstwo nowych technologii. W najwyższej wersji wyposażenia dźwięk będzie płynął z zestawu 14 głośników firmy Harman Kardon. VW chce również wprowadzić do busa nowe technologie bezpieczeństwa oraz wspomagania kierowcy. Producent twierdzi, że nowy Multivan może posiadać 34 różne systemy bezpieczeństwa. Ceny oraz dostępność dla poszczególnych regionów opublikowana zostanie bliżej debiutu na rynku auta, czyli prawdopodobnie w drugim kwartale 2022 roku.

Volkswagen Multivan T7

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *