Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Za luksus i osiągi zawsze płaci się sporo, a Audi RS6 Avant od ABT jest tego idealnym przykładem, bo za cenę modyfikacji można kupić auto, i to niejedno

Kupując samochodów sportowy, często chcemy się wyróżniać. W końcu to nic dziwnego, że jeśli wydaje się kilkaset tysięcy na auto to odrobina unikatowości wśród innych samochodów jest czymś pożądanym. Jednak jeśli rocznie produkuje się kilka czy kilkanaście tysięcy egzemplarzy danego modeli to może okazać się, że poziom wyjątkowości znacznie spada. Wtedy możemy skorzystać z usług tunerów, którzy sprawią, że nasze auto będzie wyróżniać się wizualnie, zapewni jeszcze lepsze osiągi i będzie naprawdę wyjątkowe. W przypadku Audi RS6 Avant silnik pozwala na naprawdę spore modyfikacje, a potencjał wizualny jest równie spory. Najbardziej znanym tunerem Audi jest niemiecka firma ABT, która po prostu zamiata każdym swoim projektem. Ciekawi Was ile trzeba zapłacić za pakiet do RS6?

Audi RS6 Avant

Żeby zainstalować taki pakiet na swoim aucie trzeba wydać 69 900 euro, czyli około 321 tysięcy złotych po dzisiejszym kursie. W tej cenie mamy modyfikacje silnika na 730 KM i 820 Nm (katalogowo 600 KM i 800 Nm), zestaw dokładek, spoilerów, felgi i wydech, a także małe zmiany we wnętrzu. Finalnie nasze auto pojedzie maksymalnie 320 km/h, a pierwsza setka pojawi się po 3,2 sekundy. Jednak do tej kwoty trzeba doliczyć zakup samochodu, a ten kosztuje od 596 200 złotych, czyli łącznie mamy prawie milion złotych na czterech kołach! Jeśli to dla Was dużo to pozwólcie, że pozwolę wam uzmysłowić ile to tak naprawdę pieniędzy, jeśli zdecydujecie się na zakup innych rzeczy.

Audi RS6 Avant

Za cenę modyfikacji, czyli 321 tysięcy złotych, można kupić 8 Dacii Sandero (przedlift) w wersji LAUREATE, a zatem mamy już klimatyzację, podgrzewane lusterka i nie jest to typowy golas. Jeśli chcielibyśmy coś lepszego to możemy kupić 4 Seaty Leony w wersji Full LED z silnikiem 1.0 TSI 110 KM. Patrząc na inne “rzeczy” niż samochody to można zakupić kawalerkę o powierzchni 26,10 m² w dzielnicy Praga-Południe albo ewentualnie będąc w temacie pandemii to znalazłem ofertę 50 sztuk maseczek jednorazowych 3-warstwowych za 29,99 zł, więc spokojnie ponad pół miliona sztuk zamówimy! Zatem oto cena luksusu i osiągów, którą trzeba zapłacić.

Audi RS6 Avant

Foto. materiały prasowe tunera

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *