Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Mercedes zaktualizował już swoje E53 AMG, a wkrótce zrobi to samo z E63 AMG, więc BMW M5 również dostanie odświeżoną wersję za kilka tygodni

Wczoraj mogliśmy zobaczyć odświeżoną serię 5 oraz serię 6 Gran Turismo. To był pierwszy krok do odświeżenia sportowej limuzyny niemieckiej marki, która w najbliższym czasie ma zostać zaprezentowana w wersji M5. Jednak dotychczas bazowaliśmy na niepotwierdzonych informacjach, które były plotkami lub domysłami. Teraz jednak Markus Flasch, CEO BMW M, na swoim Instagramie poprosił o zadawanie pytań. Nie mogło oczywiście zabraknąć pytania kiedy pojawi się BMW M5 LCI, a gdy takie pytanie padło to CEO odpowiedział krótko – za kilka tygodni i pokazał jedno zdjęcie. To zdjęcie jest w stanie nam nakreślić stronę w którą poszło odświeżone M5, a to co widać pokazuje wyraźnie, że obecne będą laserowe reflektory oraz bardzo agresywna stylistyka.

M5

Laserowe reflektory to oczywiście w nazewnictwie BMW Laserlight, które już widzieliśmy w zaprezentowanej serii 5 jako opcja. Spodziewamy się przeniesienia wszystkich odświeżonych elementów z bazowej serii 5 do nowej M5. Jednak wygląd zewnętrzny to jedno, ale nas najbardziej ciekawi to co znajdzie się pod maską, a tutaj mogą zajść naprawdę poważne zmiany. Dzisiaj bazowe M5 ma 600 KM, a wersja Competition aż 625 KM. Dla obu wersji dostępne jest 750 Nm. Jednak M5 LCI ma wprowadzić wariant CS, który to moc może zwiększyć do poziomu 640-650 KM oraz będzie mieć nieco więcej Nm. Takie są jednak na razie tylko plotki, ale nie są one bezpodstawne.

M5

Bowiem BMW musi odpowiadać na konkurencję ze strony Mercedesa E63 oraz E63s. Tylko jest pewien problem. Audi ma swoje RS6 Avant, Mercedes ma E63s Wagon, a BMW? No właśnie, nie ma nic. Podobnie jak Audi nie ma RS6 Sedan. Zatem czy możemy spodziewać się kombi ze znaczkiem M5? Raczej nie ma co na to liczyć, chociaż nigdy nie wiadomo czy producent nie zdecyduje się nas zaskoczyć. Byłaby to miła niespodzianka, szczególnie, że od zawsze sportowe kombi wzbudza sporo emocji. Premiera nowego BMW M5 odbędzie się za kilka tygodni, czyli będzie to najprawdopodobniej pod koniec czerwca lub na początku lipca tego roku.

Foto. markusflasch

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *