Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Na rynku samochodów używanych Mazda MX-5 odgrywa bardzo ważną rolę jako tani samochód typu roadster, ale ten egzemplarz zawyża wszelkie statystyki

Dzisiaj Mazda MX-5 to jeden z najbardziej kultowych roadsterów jaki jest wciąż dostępny na rynku. Jego produkcja trwa od 1989 i dostępne były aż 4 generacje na przestrzeni lat. Dzisiaj przyjrzymy się drugiej generacji, a konkretnie egzemplarzowi z 2000 roku. Jak wejdziecie na serwisy aukcyjne w Polsce to ceny za samochód z tego roku wahają się od 9 do 25 tysięcy złotych. Przebiegi z kolei to rozpiętość od 94 do 215 tysięcy kilometrów. Dlaczego zatem ten egzemplarz z Colorado kosztuje 11 tysięcy dolarów (ponad 44 tysiące złotych)? Otóż jest pewien szczegół, który znacząco podnosi cenę.

Prezentowany egzemplarz jest w kolorze biały i nie zawiera żadnych modyfikacji. Został fabrycznie wyposażony w pakiet zawieszenia „Hard S”, klimatyzację i światła przeciwmgielne. Jak zaznacza sam sprzedający, auto pochodzi z jego prywatnej kolekcji, w której inne samochody również mają bardzo niski przebieg i przez 20 lat samochód był utrzymywany w nienagannym stanie. Podaje również, że zachowało się (w stanie dobrym) wiele fabrycznych naklejek i oznaczeń, co może być ciekawym smaczkiem dla osób zainteresowanych zakupem tej Mazdy MX-5.

Mazda MX-5

Kluczowy jest przebieg, bo wynosi zaledwie 1200 mil, co daje mniej niż 2000 km. Auto z 2000 roku z przebiegiem poniżej 2000 km? Brzmi jak prawdziwa gratka dla kolekcjonerów, ale nie jest tanio, bo już cena na aukcji to 11 tysięcy dolarów, a aukcja trwa do piątku do godziny 20:10. Zatem jeśli szukasz fabrycznie nowej Miaty to chyba lepsza okazja długo się nie trafi. Potrzeba jedynie trochę gotówki, aby ją kupić, bo do ceny sprzedaży musimy dodać podatki, transport z USA oraz wiele innych opłat. Ktoś zainteresowany?

Mazda MX-5

Foto. ze strony aukcji

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *