Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Są takie samochody, których nie powinny ruszać niewłaściwe ręce i chyba zalicza się do nich zarówno Miata oraz Porsche 911 w stylu RWB

Zarówno Mazda Miata jak i Porsche 911 RWB to dwie “subkultury” znane wszystkim w środowisku motoryzacyjnym. Może dla wielu określenie “subkultury” będzie zbyt mocne, ale prawda jest taka, że oba samochody mają spore grono fanów i tak naprawdę poruszamy się po zamkniętej scenie tuningu. Porsche 911 RWB, czyli tak naprawdę Rauh Welt Begriff i Akira Nakai-San, który to wszystko wykonuje to dla wielu wielkie święto, gdy słynny Japończyk odwiedza ich kraj. Miata, czyli Mazda MX-5 I (NA), od której wszystko się zaczęło, to już kultowy samochód, który doczekał się niezliczonej ilości modyfikacji, gotowych pakietów tuningowych i pewnego rodzaju kultu. Co gdybyśmy połączyli te dwa samochody i stworzyli Miate RWB?

Miata

To co widzicie na zdjęciu, a w zasadzie na grafice, to realizacja grafika występującego pod pseudonimem carfrontswaps. I tak, to jest Porsche 911 RWB z przodem od Mazdy MX-5 (NA). Czy wygląda to źle? Raczej powiedziałbym, że akceptowalnie, a nawet może komuś się podobać. Moje pierwsze skojarzenie to postać z filmu Auta, która nazywała się Strip “Pan Król” Zawierucha. Tak naprawdę jest to Plymouth Superbird, czyli bliźniak Chargera Daytona. Zresztą samo przypatrzcie się na tą Mazdę RWB i powiedzcie mi, że jest inaczej. Wyglądają jak dwie krople wody, tylko z innej sieci wodociągowej i po małych przejściach, ale podobieństwo jest…

Wracając jednak do samego pomysłu. Miata to świetna baza do modyfikacji, o czym świadczy ilość zrealizowanych na jej podstawie pomysłów. RWB to już powoli legenda i każdy stworzony samochód jest na wagę złota. Czy znajdzie się odważny, aby stworzyć miks tych dwóch aut? Ja się o to nie pytam, tylko zastanawiam dlaczego to jeszcze nie powstało, a jeśli ktoś to zrobił to czemu ja o tym nie wiem. Skoro Mazda może wyglądać jak Chargera Daytona to to musi być genialny pomysł na miarę 2020 roku.

Foto. carfrontswaps via Instagram

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *