Franco Morbidelli podpisał nowy dwuletni kontrakt z SRT Petronas Yamaha. 25-letni Włoch zostanie w ekipie do końca sezonu 2022.

Włoch został debiutantem roku w 2018 roku, a następnie dołączył do Petronasa w ich debiutanckim sezonie 2019. Włoch w tamtym sezonie startował cztery razy z pierwszego rzędu i siedem razy był w topowej szóstce. Pomogło to zdobyć tytuł wśród zespołów niezależnych/niefabrycznych. Morbidelli skończył sezon na dziesiątym miejscu z dorobkiem 115 punktów. Na starcie 2020 roku dowiedzieliśmy się, że jego tegoroczny „wspólas” Fabio Quartararo przeniesie się do fabrycznej Yamahy. Pytanie kto dołączy do Morbidellego, który właśnie przedłużył kontrakt z malezyjską ekipą?

Bardzo się cieszę, że odnawiam kontrakt z zespołem PETRONAS Yamaha Sepang Racing Team. Mieliśmy wspaniały sezon w zeszłym roku i pracowaliśmy z wielką siłą, aby osiągnąć sukces. Myślę, że ważne jest dla mnie kontynuowanie pracy z tym samym zespołem, motocyklem i środowiskiem, ponieważ współpraca z nimi jest świetna. Wszyscy dobrze współpracujemy i praca z całą załogą PETRONAS SRT to świetna zabawa.

Chcę im podziękować za tę okazję, którą mi dają, ponieważ to dla mnie zaszczyt jeździć dla nich. Będę ciężko pracował, aby zapewnić im jeszcze więcej i jeszcze lepsze wyniki niż w pierwszym roku. Z niecierpliwością czekam na ponowne ściganie się, aby pokazać nasz potencjał i cieszę się, że mam szansę robić to, co lubię robić z zespołem, który kocham.

Franco Morbidelli
Morbidelli

Z przyjemnością potwierdzamy, że Franky będzie nadal z nami w przyszłym roku. Jest niezwykle utalentowanym motocyklistą i wielkim atutem dla zespołu, gdy staramy skupić się nad nowym sezonie. Franky zawsze był w naszych planach na przyszłość, więc dla nas i dla niego korzystne jest, aby kontynuować współpracę w 2021 i 2022 roku.

Franky ma potencjał, aby osiągnąć najwyższy stopień podium i właśnie nad tym ciężko pracujemy. Jesteśmy przekonani, że ma on wszystko, czego potrzeba, aby konkurować w Jerez i wiemy, że będzie się rozwijał i dojrzewał we wszystkich obszarach w nadchodzących latach. Franky zapewni zespołowi stabilność i konkurencyjność i nie możemy się doczekać powrotu na tor.

Raznal Razali, dyrektor Petronas SRT
Morbidelli

Foto. materiały prasowe Sepang Racing Team

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *