Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Dla Mazdy 3 silnik turbodoładowany może oznaczać spory przełom i przy okazji może się ona stać bliskim rywalem sportowych wariantów Golfa 8. generacji

Pokazana w 2019 roku Mazda 3 to spory postęp zarówno w projektowaniu jak i w aspektach technicznych dla producenta. To auto przechodzi stałą ewolucję i dzisiaj mamy dosyć dużą mnogość konfiguracji, którą możemy wybrać. Jest nadwozie zarówno sedan jak i hatchback, co czyni Mazdę 3 przystępną propozycją dla klientów, ale dzisiaj w Polsce do wyboru jest tylko jeden silnik – 2.0 Skyactiv G. Oczywiście moc trafia tylko na przednią oś, wiec aspekty mechaniczne są raczej zero-jedynkowe. Jednak idzie nowe i tutaj pojawia się silnik turbodoładowany, który nie tylko urozmaici gamę jednostek, ale również przyniesie ze sobą napęd na obie osie, co może być przełomem w obecnej generacji tego modelu.

Mazdy 3

Do takich informacji dotarł serwis Jalopnik, który wszedł w posiadanie rozpiski wprowadzenia nowych modeli do gamy. Podobno tam znajdują się sugestie, że nowy silnik turbodoładowany trafi zarówno do sedana jak i hatchbacka, a także zawita propozycja o nazwie „MAZDA3 HB PP TURBO”. Co to oznacza? HB to raczej na pewno hatchback, ale PP to może być na przykład Performace Package. Wtedy możemy mówić o wersji typowo sportowej. Pojawić się może jeszcze wersja o nazwie “Anniversary Edition” oraz “Carbon Edition”, ale będą to raczej tylko pakiety stylistyczne, któe nie będą miały wpływu na osiągi samochodów.

To bardzo dobry kierunek dla Mazdy, bo choć silniki wolnossące są trwałe i dzisiaj stanowią wyjątek na rynku to jednak jednostki turbodoładowane są po prostu wydajniejsze. Jeśli Mazda 3 pojawi się w wersji usportowionej z napędem na obie osie, a do tego pod maską zagości silnik z turbosprężarką to możemy mieć ciekawą sytuację, bo chyba nikt nie spodziewał się właśnie takiej propozycji od Mazdy. Miejmy nadzieję, że premiera tego samochodu wraz z kilkoma innymi edycjami specjalnymi nastąpi już wkrótce, a źródło serwisu Jalopnik jest wiarygodne.

Foto. materiały prasowe producenta Źródło. Jalopnik

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *