Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Nie od dziś wiadomo, że w kraju nad Wisłą, najpopularniejsze są auta wyprodukowane w Niemczech. Niezawodna jakość i precyzja wykonania to jednak nie tylko czysto germańska zaleta. Istnieje bowiem naród, który, chociaż do motoryzacji podchodzi nieco inaczej, również pochwalić może się wybitnymi osiągnięciami w świecie motoryzacji. Mowa oczywiście o Japonii. Jakie japońskie auta cieszą się największą popularnością w Polsce?

Najpopularniejsze japońskie auta w Polsce

Króluje niepodzielnie Toyota

Niepodzielnie miano najpopularniejszej japońskiej marki w Polsce. Atrakcyjne wizualnie pojazdy tej marki i co najważniejsze ich bezkompromisowa niezawodność, rozkochały w sobie całe tłumy polaków. Na polskich drogach możemy zauważyć auta Toyoty z niemal wszystkich najpopularniejszych segmentów. Od małego miejskiego Aygo po potężną Toyotę RAV4. 

Kolejnym atutem Toyoty jest jej niska, a nawet najniższa w porównaniu do innych, nie tylko japońskich producentów aut, utrata wartości. Powinno cieszyć to nabywców nowych aut, jak również tych, którzy poszukują dobrego auta używanego. Wysoka cena na rynku wtórnym nie bierze się bowiem znikąd. Przeglądając internetowe ogłoszenia motoryzacyjne, znajdziemy mnóstwo ofert sprzedaży dobrze utrzymanych Toyot w nienagannym stanie technicznym. Jest w czym wybierać! 

Pamiętajmy jednak o tym, żeby mimo dobrej obiegowej opinii o autach marki Toyota, zawsze dokładnie sprawdzić auto przed jego zakupem. Taką weryfikację faktycznego stanu pojazdu możemy zacząć od sprawdzenia jego historii. Najwygodniej zrobić to poprzez sprawdzenie numeru VIN, na przykład na stronie carVertical

Najpopularniejsze japońskie auta w Polsce

Nissan goni króla 

Na podium najpopularniejszych japońskich aut na polskim rynku znajdziemy Nissana. Polacy szczególnie upodobali sobie dwa modele tego japońskiego giganta: Qashqai i Juke, chociaż ten pierwszy nie jest w 100% autem japońskim. 

Qashqai powstaje bowiem w kooperacji z francuskim koncernem Renault, co przez wielu uważane jest za kluczową wadę tego modelu, który cierpi na pewne bolączki związane z zawieszeniem i zużywającym się drążkiem kierowniczym. Bolączki te co prawda w największym stopniu dotyczą egzemplarzy z pierwszych lat produkcji, ale skutecznie rekompensują te niedogodności niewygórowane ceny części zamiennych.  

Najpopularniejsze japońskie auta w Polsce

Piękny jak Mazda

Na polskich drogach można spotkać wiele egzemplarzy Mazdy, zwłaszcza niezwykle popularnego u nas modelu 6. Mazda 6 dzięki swojej nietuzinkowej urodzie zapracowała sobie na pozycje jednego z najpopularniejszych japońskich aut na polskich drogach. 

Nic w tym dziwnego, jest to auto zarówno komfortowe jak i przyciągające wzrok przechodniów i innych kierowców. W Polsce spotkamy również często bardziej “charakterne” modele Mazdy, takie jak MX-5 czy RX-8.  Tym dwóm modelom nie można odmówić ani urody, ani iście sportowych osiągów.

Futurystyczny jak Honda 

Kolejnym pod względem popularności na polskich drogach jest Honda, zwłaszcza model Civic, którego kolejne generacje cieszą się niesłabnącą popularnością. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza ostatnia generacja Civica, która zasłynęła swoim nieco “kosmicznym” designem. Kolejnym atutem Civica są jego właściwości jezdne doceniane przez kierowców. Dodatkowo Civic nie traci szybko na wartości, co docenimy podczas jego odsprzedaży. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *