Redaktor | Fotograf

Civic Type-R jest jedną z ikon sportowych hatchbacków. Nic więc dziwnego, że producent chce zrobić jak najwięcej szumu wokół premiery jej nowego wcielenia. Honda prezentuje nam, jak Type-R prezentuje się w kamuflażu, jednak pokazuje kilka ważnych elementów auta. Między innymi nowe lampy i duży spoiler z tyłu.

Klasa sportowych hatchbacków jest bardzo konkurencyjna. Nie dziwi więc fakt, że każdy z producentów chce, aby to jego model sprzedawał się najlepiej. Jednym ze sposobów aby to osiągnąć jest zrobienie jak największego szumu wokół auta. Stąd też decyzja Hondy, aby powoli uchylać rąbka tajemnicy na długo przed premierą modelu. Na zapowiedzi pokazano Type-R w dość obfitym kamuflażu. Pomimo niego, widać kilka bardzo ważnych szczegółów designu. Jednak pomimo jego zastosowania wiemy już bardzo dużo o samochodzie.

Oto oficjalna zapowiedź nowej Hondy Civic Type-R - nadal w kamuflażu

Niestety, prawdopodobnie będzie to ostatni model Hondy napędzany wyłącznie silnikiem spalinowym. Jednak możliwe, że będzie to najlepsza generacja Civica Type-R jaki otrzymamy. Silnik ma być teraz jeszcze mocniejszy. Obecna generacja produkowała 310 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 400 niutonometrów. Wszystko trafiało co prawda na przednie koła, jednak osiągi były bardzo dobre. Teraz ma być jeszcze lepiej, a ulepszone mają być także hamulce i zawieszenie.

Oto oficjalna zapowiedź nowej Hondy Civic Type-R - nadal w kamuflażu

Z zewnątrz najważniejszymi zmianami w stosunku do poprzednika mają być zmieniony spoiler i przednie światła. Ten pierwszy jest teraz zamontowany nieco wyżej i prawdopodobnie będzie miał regulowaną wysokość. Te drugie będą teraz nieco grzeczniejsze dzięki zaoblonym kształtom. Przedni zderzak będzie nieco większy, z dodatkowymi wlotami powietrza. Zmienią się także końcówki wydechu, ponieważ teraz to ta środkowa będzie większa niż boczne, a nie na odwrót jak było w poprzedniku. Ogółem zmiany nie będą duże, jednak nieco odświeżą design Civica Type-R. Na drogach pojawi się on już w przyszłym roku, nie podano jednak jeszcze daty premiery. Niestety, będzie to ostatnia Honda w Europie oferowana z jednostką spalinową bez wspomagania się prądem.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *