Redaktor | Fotograf

Mazda zawsze podążała swoimi ścieżkami. Teraz, gdy wszyscy idą w stronę downsizingu, Japończycy wcale nie planują zmniejszać swoich silników. Wręcz przeciwnie. Nowa generacja Mazdy 6 ma otrzymać silniki 6-cylindrowe, co jest ewenementem w swojej klasie. Napęd ma trafić jedynie na tylne koła. Premiera ma nastąpić już w przyszłym roku.

Japończycy szli zawsze nieco pod prąd względem innych producentów. Zawdzięczamy jej wiele ciekawych rozwiązań w świecie motoryzacji, takie jak na przykład rozpowszechnienie silnika Wankla czy wprowadzenie go do sportów motorowych. Nawet w dobie downsizingu, Mazda wychodzi przed szereg i nie zmniejsza pojemności swoich silników. Raczej stara się je rozwijać tak, aby nawet 2,5-litrowe jednostki spełniały normy emisji spalin. Benzynowe silniki z serii Skyactiv-X przykładowo mają taki stopień sprężania, że dochodzi w nich do samozapłonu, podobnie jak w jednostkach wysokoprężnych. Zmniejsza to jego spalanie i emisję spalin. Wszystko wskazuje na to, że Mazda nie planuje odchodzić od swojej polityki.

Nowa Mazda 6 ma trafić na rynek w 2022 z 6-cylindrowymi jednostkami

Wręcz przeciwnie, ma ona dalej robić swoje. Przyszła generacja Mazdy 6, która prawdopodobnie zadebiutuje już w następnym roku, ma otrzymać 6-cylindrowy silnik w swojej gamie. Ponadto napęd ma trafiać jedynie na tył, co jest niespotykane w tej klasie samochodów. Mazda 6 ma korzystać z nowej platformy, która ma trafić także do SUVów producenta. Mazda planuje w niedalekiej przyszłości prezentacje aż 5 modeli w tej klasie. W gamie mają się znaleźć także jednostki diesla z technologią mild-hybrid. Niewykluczona jest także pełnoprawna odmiana hybrydowa typu plug-in. Z pewnością pojawią się też odmiany z napędem na 4 koła.

Nowa Mazda 6 ma się wyróżniać wyglądem zewnętrznym. Będzie on zbliżony do nowej generacji Mazdy 3, czyli agresywny i sportowy. Dzięki temu, sedan japońskiego producenta bez wątpienia będzie się wyróżniał na rynku. Bardzo możliwe, że Mazda będzie aspirować nim do klasy premium, co dzięki nowoczesnej stylistyce i dużym silnikom może się udać. Również wnętrze powinno otrzymać stosowną aktualizację multimediów i wykończenia.

Render: Carscoops

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *