Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

RS6 to jedno z najpopularniejszych sportowych kombi na rynku, a sedan spod znaku RS mógłby być zagrożeniem dla M5 oraz E63. Co na to Audi?

Dzisiaj pisaliśmy, że tuner MTM wystroił nowe Audi RS6 Avant na 787 KM i 1030 Nm, co daje pogląd na to jak bardzo duży potencjał ma silnik 4.0 V8. Jednak jak wszyscy wiemy, nowe RS6 występuje tylko w nadwoziu kombi, które w nomenklaturze Audi nosi nazwę Avant. Pytanie jednak jak wyglądałoby auto, gdyby niemiecki producent zdecydował się wprowadzić sedana spod znaku RS o takiej samej mocy. Na to pytanie odpowiedź kryje się w zdjęciach przez nas prezentowanych, bo taka wizualizacja została przeprowadzona przez Bartspots specjalnie na naszą prośbę!

Obecna sytuacja sedanów i kombi jest tak skomplikowana, że wprowadzenie takiej odmiany graniczy z cudem, a skutki mogłyby mieć faktycznie zły wpływ na sytuację finansową marki, bo koszty produkcji byłyby nie adekwatne do zysków. Jednak czysto teoretycznie możemy założyć, że takie auto mogłoby istnieć jako konkurent dla BMW M5. Pytanie czy miałoby sens w momencie, gdy na rynku jest mniejsze RS5 i większe RS7? Zapewne tak, ale byłoby tak samo potrzebne jak RS7 Avant, czyli robione na siłę. Owszem, powstało Audi RS6 C7 w sedanie, ale było autorski projekt robiony w Polsce, który sporo kosztował, bo bazą było S6. Jednak patrząc na to jak dobrze sprzedają się RS6 i RS7 w nowej stylistyce zaryzykowałbym stwierdzenie, że RS6 Sedan byłoby hitem sprzedażowym globalnie, bo w Stanach Zjednoczonych Avant bije rekordy popularności, więc chętni na sedana również by się znaleźli, a do tego odebrałoby klientów Mercedesowi i BMW.

Oczywiście Audi nie ma w planach na razie takiego zabiegu, bo zgodnie z ostatnimi oświadczeniami marka skupia się na SUV’ach ze względu na zainteresowanie tego typu autami, a sedany i kombi nie będą umierać, chociaż z drugiej strony nie ma sensu tworzenia całkowicie nowych modeli. Mimo wszystko bardzo ciekawym doświadczeniem byłoby przejechać się takim sedanem, bo byłby to ciekawy konkurent dla M5 i AMG E63. Może jednak Audi przemyśli sprawę jeszcze raz się porządnie się nad tym zastanowi, jak zobaczy potencjalnych klientów? Chyba warto ponownie przeprowadzić analizę rynku…

A jakie jest wasze zdanie na temat takiej wersji RS6?

RS6

Rendery, czyli grafiki komputerowe domniemanego wyglądu pojazdów nie znajdujących się jeszcze w produkcji przygotowuje dla nas Bartspots. Kopiowanie obrazów dozwolone tylko przy podaniu autora grafiki i źródła strony!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *