Redaktor | Fotograf

Choć Hyundai nie zdradził nam jeszcze wszystkich informacji na temat nowego Ioniqa 6, znamy już jego design. Trzeba przyznać, że auto robi wrażenie swoją nowoczesnością. Jednocześnie przypomina nieco niektóre modele Porsche. Pokazany render dowodzi, że auto mogłoby być ciekawą i tańszą alternatywą dla Taycana w wersji Sport Turismo. Jednak czy Hyundai zdecyduje się wprowadzić model Ioniq 6 Shooting Brake na rynek?

Nowoczesne modele Hyundaia mogą się podobać. Mają one ciekawą stylistykę, a także nowoczesną technologię na pokładzie. W ostatnim czasie, Koreańczycy inwestują w auta elektryczne, czego efektem jest linia Ioniq. Model o oznaczeniu 5 jest już na rynku od jakiegoś czasu, a kilka dni temu, Hyundai zaprezentował Ioniqa 6. Co prawda póki co poznaliśmy jedynie jego design, jednak to wystarczy, aby zrobić duże wrażenie. Jednak co jeśli Hyundai opracowałby odmianę Shooting Brake tego modelu? O render takiej wersji pokusił się SRK Design i trzeba przyznać, że auto wyglądałoby znakomicie.

Hyundai Ioniq 6 w wersji Shooting Brake - tańsze Porsche Taycan ST?

Z zewnątrz główną różnicą byłaby oczywiście linia dachu. Wersje shooting brake charakteryzują się opadającym dachem, co sprawia, że wyglądają bardzo opływowo, a jednocześnie są praktyczne. W przypadku Ioniqa 6 w takiej wersji, z pewnością przypominałaby ona Porsche Taycana Sport Turismo. Ponadto, taka linia dachu pasowałaby również do zwykłej odmiany Ioniqa 6, który również jest bardzo opływowy. Koncern Hyundaia ma już doświadczenie w tworzeniu takich wersji. Na rynku jest już Kia ProCeed, która także ma nadwozie tego typu.

Hyundai Ioniq 6 w wersji Shooting Brake - tańsze Porsche Taycan ST?

Jednak czy taka odmiana ma szansę powstać? Cóż, póki co Hyundai nie zapowiedział niczego takiego, ale osoba odpowiadająca za design, czyli SangYup Lee stwierdził, że Ioniq 6 daje możliwość zaprojektowania innego nadwozia. Byłoby to ciekawe wypełnienie niszy w tym segmencie, który tak naprawdę nie ma elektrycznego przedstawiciela poza Porsche Taycanem Sport Turismo. Ten jednak jest bardzo drogi, zwłaszcza w mocniejszych wersjach. Hyundai byłby jego tańszym odpowiednikiem, co z pewnością przyciągnęłoby wielu klinetów.

Foto. materiały prasowe producenta

Render: SRKDesign

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *