Redaktor | Fotograf

Choć design nowego Hyundaia Ioniq 6 poznaliśmy już jakiś czas temu, dopiero teraz koreański producent zdradził nam informacje techniczne. Te robią naprawdę dobre wrażenie, dzięki czemu model ma szanse odnieść sukces na rynku. Co ciekawe, w nowym elektryku Hyundaia znajdziemy między innymi dwa rodzaje napędu i kilka wersji różniących się mocą.

Hyundai od wielu lat udowadnia, że zależy mu na rozwoju gałęzi samochodów elektrycznych. Jednym z dowodów na poparcie tej tezy są niedawne premiery modeli z serii Ioniq. Najpierw na rynku pojawił się futurystyczny większy SUV o oznaczeniu 5, a ostatnio Hyundai pokazał nam design limuzyny o oznaczeniu 6. Oba modele robią dość duże wrażenie ze strony stylistycznej. Jednak jak się właśnie okazało, również technicznie będą się wyróżniać. Po kilku tygodniach oczekiwania, producent w końcu zdradził wszystkie informacje techniczne dotyczące nowszego modelu.

Hyundai Ioniq 6 oficjalnie zaprezentowany - kilka wersji baterii i napędu

Najważniejszą informacją jest przede wszystkim to, że klienci będą mieli spory wybór. Baterie będą miały dwa rozmiary, 53 kWh lub 77 kWh. Pierwsza z nich, w słabszej, jednosilnikowej wersji, ma zapewnić aż 400 kilometrów na jednym ładowaniu. Większe wrażenie robią liczby dotyczące mocniejszej wersji wyposażonej w większą baterię. Ta ma zapewniać maksymalnie aż 610 kilometrów zasięgu. To wszystko dzięki opływowym kształtom karoserii. Nieco mniejszy zasięg rozwinie wersja skonfigurowana z dwoma silnikami o większej mocy. Moc maksymalna tej odmiany wynosi aż 325 koni mechanicznych, a moment obrotowy 605 niutonometrów. Pozwala to rozpędzić tego elektryka do setki w czasie 5,1 sekundy.

Hyundai Ioniq 6 oficjalnie zaprezentowany - kilka wersji baterii i napędu

Co ważne, Ioniq 6 korzysta z architektury pozwalającej korzystać z architektury obsługującej ładowanie do 350kW. Pozwala to naładować baterię od 10 do 80% w około 18 minut. Co ciekawe, Ioniq 6 jest wyposażony w podobne rozwiązanie co SUV tej serii. Może on naładować różne akcesoria używając do tego zewnętrznego gniazda ładowania. Wystarczy mieć odpowiednią przejściówkę. Niestety, Hyundai póki co nie zdradził cennika nowego Ioniqa 6.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *