Marc Marquez odbył kolejną kontrolę pooperacyjną prawej ręki, która została operowana ponownie po Grand Prix Włoch.

Marc Marquez, jak i Repsol Honda miały obiecujący początek sezonu w Katarze, jednak na tym się skończyło. Hiszpan walczył z motocyklem Hondy w każdy weekend, a także nie był w stanie wydobyć pełni swojego potencjału z powodu prawej ręki, która cały czas nie była w pełni sprawna. Potrzebna była kolejna operacja, ośmiokrotny mistrz świata po rundzie we Włoszech zdecydował się na kolejną operację, która ma być już ostatnią i pozwoli mu powrócić do pełnej sprawności. Marquez już raczej nigdy nie będzie tym Marquezem, którym był przed wypadkiem, jednak to wcale nie skreśla go z ponownej walki o tytuły mistrzowskie w sezonach 2023, 2024 i kolejnych. Hiszpan będzie mógł z powrotem nas czarować i wygrywać w wielkim stylu. Teraz jednak najważniejsze było, aby po operacji kontrolować rękę i dostać zielone światło od doktorów na kolejne etapy rekonwalescencji.

W badaniu lekarskim przeprowadzonym na Marcu Marquezie, sześć tygodni po operacji prawej kości ramiennej, potwierdzono dobrą ewolucję kliniczną i radiologiczną, która pozwala na postęp w programie regeneracji mobilności i siły prawego ramienia. Pacjent zostanie poddany nowemu przeglądowi w ciągu najbliższych sześciu tygodni.

Dr. Sanchez Sotelo
Marc Marquez

Zawodnik Repsol Hondy, jak i sam zespół muszą czuć ulgę, przed nimi jeszcze spora droga, jednak jeden z najcięższych momentów już jest za nimi. Jest to na tyle dobra informacja, że jesteśmy w połowie lipca, do końca sezonu 2022 zostały cztery miesiące, a do startu kolejnego sezonu jest jeszcze więcej czasu, tak więc nie ma niepotrzebnego pośpiechu i można spokojnie kontynuować obraną drogę.

Zrobiliśmy ważny krok w procesie regeneracji. W tej drugiej kontroli lekarze potwierdzili, że kość ramienna konsoliduje się prawidłowo, dzięki czemu możemy rozpocząć fizjoterapię na prawym ramieniu i trening cardio. Jestem bardzo podekscytowany, że mogę odzyskać mobilność w moim ramieniu, aby kontynuować proces odzyskiwania i chcę podziękować całemu zespołowi medycznemu za leczenie i uwagę.

Marc Marquez

Fot: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *