Hyundai Ioniq 6 jest jedną z najciekawszych premier tego roku, a zainteresowanie tym autem jest doskonale widoczne w oficjalnych danych dotyczących przedsprzedaży.

Elektryczna oferta Hyundaia już za niedługo powiększy się o nowym model – Ioniq 6. Po sukcesie crossovera z tej linii z numerkiem 5 w nazwie koreański producent tym razem postawił na fastbacka, który wielu osobom naprawdę mocno przypadł do gustu pod kątem samego wyglądu, a także możliwości. Hyundai Ioniq 6 w swojej najwyższej wersji będzie posiadać silnik o mocy 325 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 605 Nm, a dzięki napędowi na cztery koła pozwoli to na osiągnięcie 100 km/h od zera w czasie zaledwie 5,1 sekundy.

Akumulator o pojemności 77,4 kWh pozwoli zaś na przejechanie do nawet 610 kilometrów, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Hyundai chwali się również tym, iż w przypadku Ioniq 6 udało się osiągnąć współczynnik oporu aerodynamicznego na znakomitym poziomie 0,21, a dzięki obsłudze ładowania do 800 watów możliwe jest naładowanie pojazdu do poziomu 80% w zaledwie 18 minut (o ile znajdziemy tak szybką ładowarkę).

Hyundai Ioniq 6

Hyundai Ioniq 6 robi wokół siebie naprawdę wiele szumu, między innymi z uwagi na to, że mamy do czynienia z sedanem posiadającym pewne sportowe zacięcie. Zainteresowanie wokół tego modelu jest naprawdę ogromne, co idealnie ukazują statystyki z Korei Południowej. W tym tygodniu bowiem uruchomiono bowiem możliwość składania pierwszych zamówień na Ioniq 6, a ich liczba okazała się wręcz przytłaczająca. W ciągu pierwszej doby od rozpoczęcia przedsprzedaży wpłynęło bowiem aż 37 446 zamówień! Jest to rekordem Hyundaia, który do tej pory dzierżony był przez… Ioniq 5 (23 760 zamówień w pierwszych 24 godzinach).

W tym miejscu warto podkreślić, iż mówimy tutaj tylko i wyłącznie o Korei Południowej – rynku, który nie jest aż tak wielki, choć oczywiście warto mieć na uwadze fakt, iż Hyundai jest dla Koreańczyków rodzimą marką. Wielu ekspertów zaczyna się jednak zastanawiać, czy Europa lub Stany Zjednoczone podzielą entuzjazm względem Ioniq 6. Według wielu speców jest to jak najbardziej możliwe.

Hyundai Ioniq 6

Na premierę tego auta w naszym rejonie świata jeszcze trochę jednak poczekamy. Pierwszym etapem jest rozpoczęcie oficjalnej sprzedaży na rodzimym rynku we wrześniu. Następnie na styczeń 2023 planowane jest rozpoczęcie produkcji samochodu, a w pierwszej połowie 2023 roku ma zostać otwarta sprzedaż w USA i prawdopodobnie Europie.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *