Redaktor | Fotograf

Choć BMW i3 nie jest już konkurencyjne na rynku aut elektrycznych, to właśnie ono zapoczątkowało całkowicie elektryczne modele tej marki. W związku z tym, z okazji zakończenia produkcji, Bawarczycy planują wypuścić ściśle limitowaną edycję HomeRun, opartą na wersji i3S. Powstanie jedynie 10 sztuk, otrzymają one unikatowy, matowy lakier oraz bogate wyposażenie.

BMW i3 jest już na rynku od 9 lat. Niestety, wszystko wskazuje na to, że produkcja kompaktowego elektryka już niedługo się zakończy. Oczywiście, jest to głównie zasługa szybkiego rozwoju tego segmentu, w związku z czym i3 nie jest już konkurencyjne. Aby uczcić tę okazję, BMW wprowadzi na rynek ściśle limitowaną edycję specjalną HomeRun opartą na sportowej wersji i3S. Powstanie jedynie 10 sztuk tego modelu. Każdy będzie luksusowo wyposażony, a także otrzyma unikatowy, matowy lakier. Wszystkie egzemplarze trafią do Europy.

BMW i3s HomeRun Edition zwieńczy produkcję kompaktowego elektryka

Z zewnątrz, i3 HomeRun będzie wyróżniał się zastosowaniem matowego lakieru z serii Frozen. Klienci będą mieli możliwość skonfigurowania edycji specjalnej z lakierem Frozen Dark Grey lub Frozen Red II. HomeRun otrzyma także specjalne, 20-calowe felgi, oraz lepsze wyposażenie. W standardzie tej limitowanej wersji będą między innymi nagłośnienie Harman/Kardon, adaptacyjne lampy LED, szklany dach. Wnętrze otrzyma luksusowe wykończenie skórą. Całość robi dobre wrażenie, a wszystkie egzemplarze rozeszły się bardzo szybko.

BMW i3s HomeRun Edition zwieńczy produkcję kompaktowego elektryka

Edycja podkreśla zakończenie produkcji i3, która była dość udana. W ciągu 9 lat produkcji, sprzedano aż 250 tysięcy egzemplarzy na całym świecie. W 2017 roku na rynek trafił sportowy model i3S, w którym moc wzrosła ze 170 aż do 184 koni mechanicznych. Co ciekawe, jeden z wariantów i3 był hybrydą, w której silnik spalinowy pełnił funkcję Range Extendera. Niestety, ostateczny koniec produkcji nadejdzie już w tym miesiącu. Finalne egzemplarze znajdują się właśnie na końcu linii montażowej. Trzeba przyznać, że i3 przetarło szlaki dla obecnej rewolucji elektrycznej. Fabryka, w której do tej pory powstawały i3, rozpocznie produkcję w pełni elektrycznego Countrymana.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *