Kilka lat temu na rynku pojawił się długo wyczekiwany hot hatch i30 N. Z upływem lat możemy śmiało stwierdzić, że sportowy model koreańskiej marki odniósł sukces. Jak wynika z informacji prasowych Hyundai opracowuje nowy model o nazwie i20 N.

Pierwsze egzemplarze testowe nowego samochodu Hyundai i20 N zostały niejednokrotnie przyłapane na pętlach torów. Zbliżając się do premiery małego hot hatch’a dowiadujemy się więcej informacji na jego temat. Najważniejszą informacją jest oczywiście ta, która pozwala nam poznać motor napędowy pojazdu. Prawdopodobnie będzie to turbodoładowana jednostka o pojemności 1,6 litra. Legitymowała się będzie mocą 200 koni mechanicznych. Dzięki temu Polo GTI czy Fiesta ST zyskają nowego, mocnego konkurenta. Aby móc lepiej pokonywać zakręty i20 N standardowo wyposażony zostanie w mechanizm różnicowy.

i20 n
Foto. Carscoops

Hyundai’a i30 N poznaliśmy już ze wszystkich stron. Znamy jego wady oraz zalety. Miejmy nadzieję, że mniejszy model sprawi tyle samo przyjemności z jazdy. Prototypy testowane wyposażone są w muskularne dodatki takie jak tylny dyfuzor, czy przedni zderzak z dużymi wlotami powietrza. Na temat tego modelu zaczynamy słyszeć co raz więcej. Mamy nadziej, że produkcja zacznie się niebawem, chociaż producent nie podał oficjalnej daty premiery.

i20 n
Foto. Carscoops

Jedno jest pewne. W momencie wejścia na rynek sportowej odmiany i20 konkurencja nie będzie spała spokojnie. Jeżeli chodzi o wykończenie wnętrza pojazdu, przewiduje się, że auto będzie różniło się od klasycznej odmiany fotelami, kierownicą oraz sportowymi wykończeniami i akcentami. Wejścia na rynek tego modelu możemy spodziewać się dopiero w przyszłym roku. Poniżej możecie zobaczyć film prezentujący auto w “akcji”. Nas bardzo ciekawi czy aspekty dźwiękowe w przypadku i20 N będą równie dobre co w przypadku jego starszego brata.

Foto. Carscoops

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *