Hyundai to marka, która wypracowała bardzo mocną pozycje w świecie motoryzacji, co pociągnęło za sobą także sukcesy osiągane w sporcie samochodowym, na czele z FIA WRC – Rajdowymi Mistrzostwami Świata.

Kolejnym ważnym krokiem było stworzenie samochodu rajdowego kategorii R5, opartego na modelu Hyundai i20 oraz uruchomienie programu startów w cyklach krajowych i regionalnych. Jednym z elementów takiej strategii, jest powołanie do życia zespołu Hyundai Poland Racing, który już za niewiele ponad tydzień, z pełną mocą wystartuje na odcinkach specjalnych Rajdu Rzeszowskiego.

To właśnie na trasach wokół stolicy Podkarpacia, o punkty Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, powalczą reprezentanci Hyundai Poland Racing – Jari Huttunen i Mikko Lukka. Finowie wspierani przez Hyundai Motor Poland, Hyundai Motorsport Customer Racing, GRX Grönholm RX, Gulf Race Fuels Distribution EU oraz Kowax 2Brally, planują start w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Koreański producent, dołączając do polskiego czempionatu, stawia na ambitnego i utalentowanego młodego Fina, który został objęty programem rozwojowym Hyundai Young Driver Development.
 
Po zmianach w kalendarzu rola inauguracyjnej rundy Mistrzostw Polski przypadła 29. edycji Rajdu Rzeszowskiego, a jako pierwsi na trasę dziewięciu odcinków specjalnych, o łącznym dystansie ponad 133 km, ruszą właśnie reprezentanci Hyundai Poland Racing. Za Huttunenem i Lukką, wśród 82 zgłoszonych załóg, znalazło się 14 rywali z klasy 2, którzy dysponować będą samochodami R5.
 
Jari Huttunen i Mikko Lukka, triumfatorzy rywalizacji WRC 3 na trasach Rajdu Szwecji 2020 i trzecia załoga klasyfikacji generalnej w inauguracyjnej rundzie Mistrzostw Czech (Rally Bohemia, 10-12 lipca 2020), z pewnością zapewnią kibicom ogromną dawkę emocji, stając w szranki ze ścisłą czołówką Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. 

Jari Huttunen (kierowca w zespole Hyundai Poland Racing): Polska to kraj, w którym rajdy samochodowe stoją na bardzo wysokim poziomie. W nadchodzącym sezonie będę dążył do tego, aby stać się jeszcze lepszym kierowcą, a Polska to idealne miejsce do rozwijania swoich umiejętności. Znam wielu polskich kierowców rajdowych, którzy prezentują bardzo wysoki poziom. Dlatego też nie mogę doczekać się rywalizacji, która startuje już za kilka dni. Wierzę, że wraz z zespołem Hyundai Poland Racing jesteśmy zdolni osiągnąć bardzo wysoki wynik.

Hyundai
Foto. Grzegorz Rybarski

Mikko Lukka (pilot w zespole Hyundai Poland Racing): Z niecierpliwością czekam na Rajd Rzeszowski i rozpoczęcie polskiego sezonu. Starty w Polsce będą dla mnie nie lada wyzwaniem, ponieważ nie mam dużego doświadczenia na tych trasach. Przed nami finalnie cztery rundy w Polsce i na Słowacji. Moje nastawienie jest bardzo dobre. Razem z Jarim chcemy znaleźć się w czołowej trójce na koniec sezonu. Wiemy, że kluczem do osiągnięcia sukcesu jest dobrze zorganizowana praca całego zespołu. Nasza ekipa oraz partnerzy to profesjonaliści w swoich dziedzinach, dlatego wierzymy, że razem osiągniemy wspólny cel w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Hyundai
Foto. Grzegorz Rybarski

Harmonogram 29. MARMA Rajdu Rzeszowskiego 2020:

7 sierpnia (piątek) – I etap [67,60 km]
OS 1 : Pstrągowa 1 (15,60 km) – 13:00
OS 2 : Lubenia 1 (17,45 km) – 13:50
OS 3 : Pstrągowa 2 (15,60 km) – 16:30
OS 4 : Lubenia 2 (17,45 km) – 17:20
OS 5 : Rzeszów (1,50 km) – 19:30

8 sierpnia (sobota) – II etap [65,50 km]
OS 6 : Zawadka 1 (18,53 km) – 9:10
OS 7 : Zagorzyce 1 (14,22 km) – 10:00
OS 8 : Zawadka 2 (18,53 km) – 12:40
OS 9 : Zagorzyce 2 (14,22 km) – 13:30
META – Rzeszów, Rynek – 15:15

Łączny dystans: 133,10 km

Źródło: Hyundai Racing Poland

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *