Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Segment hot hatch’y czeka na takie samochody jak Civic Type-R, bo to auto, które przypomina jak wygląda książkowy hot hatch z napędem na przednią oś

Honda Civic X jest z nami od 2015 roku i choć dalej wygląda świeżo to jednak szykują się małe zmiany. Civic Type-R to obecnie jeden z niewielu samochodów na rynku, który oferowany jest wyłącznie ze skrzynią manualną oraz napędem na przednią oś. Można powiedzieć, że jako jeden z nielicznych dalej realizuje podstawowe zasady segmentu hot hatch. Teraz jednak okazuje się, że Honda pracuje nad nową odsłoną popularnego hot hatch’a, która już za rok powinna trafić na rynek. Pojawia się wiele pytań odnośnie tego co znajdziemy pod maską oraz jak faktycznie będzie wyglądał samochód.

Honda Civic Type-R

To co widać na zdjęciach pokazuje, że obecna koncepcja będzie dalej rozwijana. Na pewno zmieni się przedni pas na nieco agresywniejszy oraz przeprojektowane zostanie tylne skrzydło. Na zdjęciach szpiegowskich widać nieco podobieństwa do BMW, ale to tylko złudzenie, które nadaje kamuflaż przez symulowanie dwóch nerek na grillu. To co widzimy to najprawdopodobniej wczesny prototyp, bo Honda nie poinformowała jeszcze, że pracuje nad kolejną odsłoną Civica Type-R. Jeśli zastanawia was co znajdzie się pod maską to mamy jedną pewną odpowiedź – hybryda.

Honda Civic Type-R

Niestety, czysto spalinowej wersji nie będzie, bo do 2025 roku każdy model Hondy musi mieć układ hybrydowy. To oznacza, że Honda będzie eksperymentować. Niektórzy mówią, że pojawi się silnik 3.5 V6 z dwoma jednostkami (albo i trzema) elektrycznymi. Szczerze chcielibyśmy, aby tak było, ale wydaje się to mało prawdopodobne. To nie ten segment, aby umieścić pod maską ciężki silnik V6. Jednak takie eksperymenty mogą oznaczać, że będzie napęd na obie osie. To byłby przełom w Civicu, ale jest też możliwe, że wtedy pojawi się dwusprzęgłowy automat, co oznacza zrezygnowanie z dotychczasowej koncepcji.

Honda Civic Type-R

Foto. Autocar Źródło. Autocar

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *