Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Mercedes wkrótce pokaże swoje najnowsze propozycje w postaci klasy E, dlatego BMW serii 5 musi być w pogotowi i zostać jak najszybciej zaprezentowane

Od momentu wycieku do sieci zdjęć nowej serii 5 czekamy tak naprawdę na konkretną datę premiery. Dzisiaj ją już znamy i jest to 27 maja. Premiera będzie miała miejsce w Korei, a BMW pokaże jednocześnie nową serię 5 oraz serię 6 Gran Turismo. Zapowiedź odbywa się poprzez serwis Instagram, a BMW pokazuje nam kilka zdjęć zakamuflowanych egzemplarzy, gdzie wyraźnie widzimy zaktualizowane elementu. Jak to przystało na LCI (Life Cycle Impulse) zmiany dotyczą głównie świateł, przedniego i tylnego zderzaka. Choć kamuflaż jest dosyć obfity na tych elementach to mamy w głowie zdjęcia z konfiguratora sprzed kilku tygodni (link).

serii 5

Podobieństwa między serią 6 Gran Turismo a serią 5 są bardzo duże, dlatego nie dziwi fakt prezentacji tych dwóch samochodów jednocześnie. Samochody dzielą ze sobą przede wszystkim przedni panel nadwozia oraz gamę jednostek napędowych, a to właśnie na tym polu najbardziej będzie zauważalny facelifting. Mowa tutaj przede wszystkim o wzroście mocy dla wersji X30i, gdzie ze standardowych 252 KM teraz będziemy mieli do dyspozycji około 258 KM. To samo czeka odmianę X40i, gdzie 340 KM ustąpi miejsca 374 KM. Jeśli wydaje wam się, że już gdzieś to widzieliście to macie rację, bowiem ten sam silnik jest w BMW M340i, gdzie rozwija dokładnie 374 KM.

Zatem jak widać będą przyrosty mocy i dosyć znaczne, ale najlepsze czeka nas w topowym M5. Tym razem ma się pojawić w trzech wersjach – M5, M5 Competition oraz M5 CS. Ta ostatnia jest zupełną nowością i nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji ujrzeć jej dla modelu M5. Będzie ona najbardziej surowa i agresywna, a jej przeznaczenie będzie na torze. Nie znamy jednak żadnych oficjalnych szczegółów, więc przyjdzie nam jeszcze chwilę na nie poczekać. Warto dodać, że Mercedes również planuje premierę swojej klasy E w wersji Cabrio oraz Coupe. Ma ona nastąpić jeszcze w tym miesiącu lub zaraz na początku czerwca. Zapowiada się naprawdę ciekawy okres.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *