Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

SUV’y zyskują na popularności, podobnie jak wielkie grille wśród producentów, a BMW X5 wkrótce może również podzielić tą stylistykę

BMW rozpoczęło odświeżanie kolejnych swoich samochodów i tak, wczoraj mogliśmy zobaczyć zupełnie nową serię 5 oraz serię 6 Gran Turismo. Wprowadzono wiele nowości, w tym miękką hybrydę dla wszystkich silników w serii 6, ale zmienił się także wygląd. Możemy się spodziewać, że w niedalekiej przyjemności zobaczymy kolejne modele z dopiskiem LCI lub też zupełnie nowe generacje, tak jak ma to miejsce w przypadku serii 4 (M4 również). Dlatego jest to dobry moment, aby zastanowić się jak takie modele po liftingu mogą wyglądać. Grafik pod pseudonimem TheSketchMonkey przygotował wizualizację jak może wyglądać odświeżone BMW X5 w stylistyce wykorzystującej wielkie nerki. Jeśli czytacie to na stojąco to proszę, usiądźcie zanim przejdziecie dalej.

Obecna, czwarta, generacja BMW X5 jest na rynku od 2018 roku, więc możemy spodziewać się faceliftingu w przyszłym roku. X7 oraz seria 7 mają wielkie nerki. Nowa seria 4 również je otrzyma. Zatem jest duże prawdopodobieństwo, że odświeżone X5 także dołączy do tego grona. Jednak czy jesteśmy na to gotowi? Szczerze powiem, że nie, bo obecna generacja wygląda rasowo, ma potężny (ale nie przesadzony) grill i raczej na drodze nie da jej się pomylić z innym modelem. Wprowadzenie wąskich, lecz wysokich nerek, może zaburzyć dotychczasowy spokój stylistyczny dla tego modelu i przy okazji wywołać nie małą burzę w środowisku miłośników marki.

Warto zaznaczyć, że to nie tylko jest wprowadzenie większych nerek, ale przeprojektowanie całego przodu, bo pociąga to za sobą konieczne zmiany. I tak, cała maska wędruje nieco bardziej do przodu, co dodatkowo wydłuża sylwetkę samochodu. W przypadku X5 jest to naszym zdaniem niepotrzebne, bo auto lepiej wygląda w obecnej formie. Oczywiście nie jest pewne, że tak się stanie, bo zanim zobaczymy oficjalne zdjęcia to minie mniej więcej rok czasu, ale przygotujcie się na taki scenariusz. Może do tego czasu opatrzą się nam te nerki dzięki serii 4, ale raczej jest to mało prawdopodobne. Zatem trzymamy kciuki, aby stylistyka tego modelu została przy obecnej formie.

Foto. TheSketchMonkey

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *