Otrzymujemy coraz więcej znaków, iż zapowiadany na rynek amerykański hot hatch od Toyoty może być planowaną od jakiegoś czasu GR Corolla.

Ofensywa Toyoty i jej fabrycznego zespołu Gazoo Racing wciąż trwa w najlepsze. Po sukcesach GR Supry i GR Yarisa, zapowiedziano kolejne auta z tej gamy. Na początku kwietnia otrzymaliśmy informację, iż znaki towarowe ,,Toyota GR Corolla” oraz ,,Toyota C-HR GR-Sport” zostały zgłoszone do australijskiego urzędu patentowego. Wciąż jednak brakowało oficjalnych informacji dotyczących nowego usportowionego modelu od Japończyków.

GR Corolla

Parę z ust zaczął na początku maja puszczać amerykański oddział Toyoty. Ujawnił on między słowami, iż hot hatch na rynek USA zbliża się wielkimi krokami. Warto w tej sytuacji przypomnieć, że GR Yaris trafił tylko na rynek europejski i azjatycki. Nie spodobało się to klientom zza Atlantyku, którzy stworzyli nawet petycję o uwzględnienie ich w planach sprzedażowych. Post Toyota USA był więc pierwszą wskazówką, po której nowe informacje zaczęły pojawiać się coraz częściej.

Japoński portal BestCarWeb ujawnił ostatnio, iż prace są GR Corolla są zaawansowane. Oprócz tego dowiadujemy się, iż model ten otrzyma ten sam silnik, co GR Yaris – turbodoładowaną trzycylindrową jednostkę o pojemności 1.6 litra i mocy 257 koni mechanicznych. Co ważne, debiut nowej wersji Corolli ma odbyć się na początku 2021 roku. Rzecznik prasowy Toyoty odmówił jakichkolwiek komentarzy w tych sprawie. Na oficjalne wieści z obozu japońskiego producenta będziemy musieli więc jeszcze trochę poczekać.

GR Corolla

Nie warto oczywiście brać tych plotek za pewnik. Jeszcze zimą tego roku pojawiały się bowiem informacje, iż sportowa wariacja Corolli ma trafić na rynek w 2023 roku i jest dopiero na etapie projektowania. Rejestracja znaku towarowego, tweety na profilu Toyoty oraz duże zainteresowanie GR Yarisem w USA pokazują jednak, że coś na pewno jest na rzeczy. Musimy jednak czekać na nowe wiadomości.

Foto. Best Car via The Drive

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *