Redaktor | Fotograf

Jak zawsze przy okazji liftingów, Porsche nie zmieni dużo w modelu Cayenne, zarówno pod względem stylistycznym jak i technicznym.

Samochody z segmentu SUVów coupe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych wśród klientów premium. Nic więc dziwnego, że każda marka chce mieć przynajmniej po jednym przedstawicielu w tej klasie. Porsche nie pozostało w tyle i w 2019 zaprezentowało Cayenne w odmianie coupe. Pomimo tego, że auto nie znajduje się zbyt długo na rynku, producent doszedł do wniosku, że nadszedł czas na lifting. Na drogach widać już zamaskowane egzemplarze podczas testów.

Cayenne Coupe po liftingu

Strona Kolesa na podstawie zdjęć zakamuflowanych testowanych samochodów przygotowała render, jak prawdopodobnie będzie wyglądał Cayenne Coupe po liftingu. Duża rewolucja zdecydowanie nie nadchodzi, jednak ujrzymy kilka zmian. Z przodu będzie to nieco przeprojektowany zderzak, a także światła do jazdy dziennej, które są także kierunkowskazami. Przednie reflektory zostaną nieco zmniejszone. Z tyłu nową grafikę otrzymały lampy, zmieniono też nieco zderzak.

Cayenne Coupe po liftingu

W kwestii technicznej, najciekawszą rzeczą będzie pojawienie się nowej odmiany silnikowej. Będzie ona pozycjonowana pomiędzy odmianą Turbo, a Turbo S E-Hybrid. Otrzyma silnik V8 o mocy 640 koni mechanicznych i ma dawać najwięcej przyjemności z jazdy spośród oferowanych wersji silnikowych. Nie przedstawiono jej na renderach, a jej cechą szczególną ma być centralny układ wydechowy. Będzie oferowana jedynie jako coupe, SUV nie otrzyma niestety takiej wersji. W środku nie ma się co spodziewać zbyt wielu zmian, jako że Cayenne Coupe jest na rynku dopiero od dwóch lat.

Cayenne Coupe po liftingu

Nowa wersja silnikowa będzie miała swoją premierę w tym samym czasie co odmiany SUV i Coupe. Lifting ma się odbyć już w czerwcu. Możliwe też, że za jakiś czas do oferty dołączy wersja elektryczna Cayenne, ponieważ nowa generacja Porsche Macana ma być oferowana jedynie w wersji na prąd. Za jakiś czas będzie to zapewne dotyczyło już większości modeli niemieckiego producenta.

Render: kolesa.ru Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *