Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

“Future is an Attitude”. To motto przyświeca na co dzień pracy inżynierom, designerom i konstruktorom Audi. Innowacyjne podejście to styl życia. Nastawienie, które wykracza poza rozumienie samochodu jako pojazdu, który zabierze nas z punktu A do punktu B.

Audi to coś więcej — to odpowiedź na nasze potrzeby, na wyzwania życia codziennego i wykorzystanie najbardziej zaawansowanych technologii w przystępny sposób. Filozofią marki jest dawanie przyjemności i ekscytujących wrażeń z każdej, nawet z pozoru najzwyklejszej podróży samochodem.

audi

Historia

Historia marki nakłada się na najważniejsze punkty zwrotne w historii całej motoryzacji. Koncept Audi zrodził się z postępu i zaangażowania wybitnych inżynierów, takich jak np. August Horch. Pierwszy samochód seryjny z kierownicą po prawej stronie, wypuszczony w 1921 roku, to właśnie zasługa Audi. Czasy Drugiej Wojny Światowej przyniosły producentowi nową rzeczywistość i zapotrzebowanie głównie na produkcję zbrojeniową. Do lat 60. przedsiębiorstwo pozostawało zamknięte i zdemontowane na rzecz odszkodowania wojennego. Kolejne lata to kolejne przełomowe momenty. Powstaje bowiem Wankel Spider — pierwszy kabriolet oraz sportowy Coupé z napędem na cztery koła. Lata 90. przyniosły kolejne sportowe modele — quattro Spyder oraz Avus.

Dziś

Elektryczne modele 

Audi sukcesywnie przeprowadza elektryfikację swoich modeli. W ubiegłym roku marce udało się praktycznie podwoić sprzedaż elektryków, porównując do roku 2019. Najnowszy model elektryczny to Q4 e-tron z mobilnym i elastycznym systemem ładowania e-tron compact i maksymalną mocą elektryczną do 220 kW. 

Zrównoważony rozwój

Ostatnie lata Audi to także intensywny program redukcji emisji CO2. Nie tylko w momencie jazdy, ale już w fazie produkcji podzespołów. Jak marce udaje się zmniejszać emisję dwutlenku węgla? M.in. stosując aluminium pozyskane w procesie specjalnego wytopu. W trakcie produkcji, zamiast CO2, do atmosfery emitowany jest tlen. 

Wydajne wykorzystanie wody

Innym aspektem ekologicznego programu produkcji, jest racjonalne podejście do wykorzystania wody w produkcji samochodów. W przyszłości producent chce całkowicie zrezygnować ze stosowania wody pitnej do produkcji aut. Obecnie w fabrykach stopniowo wprowadza systemy zamkniętego obiegu wody oraz coraz częściej stosuje wodę deszczową. 

audi

Audi w wynajmie długoterminowym

Audi zdecydowanie lubi rozwiązania przyszłości. Wydajność, innowacje i duże możliwości. Wynajem długoterminowy Audi to rozwiązanie dla tych z Was, którzy wysoko cenią sobie powyższe wartości. Dzięki tej formie finansowania, możemy jeździć wybranym Audi w atrakcyjnej ofercie finansowania, bez konieczności zakupu samochodu. Możliwość jazdy najnowszym modelem co 2 lata, usługi serwisowe w pakiecie,  brak dodatkowych opłat — brzmi dobrze, prawda? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *