Remy Gardner w roku 2022 wystartuje w klasie królewskiej na motocyklu KTM-a w barwach ekipy satelickiej KTM Tech3 Factory Racing

Remy Gardner w ostatnich wyścigach naprawdę błyszczy. Australijski motocyklista zwyciężył ostatnią rundę na torze Mugello i prowadzi w klasyfikacji generalnej. Gardner to kolejny zawodnik, który swój rozwój zawdzięcza akademii KTM-a. Australijczyk spędził jeden sezon w Moto3 i pięć w Moto2. Jednak Gardner dopiero w tym sezonie dołączył do zespołu KTM Ajo w Moto2.

Jestem bardzo szczęśliwy, że KTM dał mi taką możliwość. To dla mnie spełnienie marzeń i to, nad czym pracowaliśmy do tej pory. To dla mnie niesamowita szansa i nie mogę się doczekać jazdy na motocyklu. Chcę tylko podziękować KTM za wiarę we mnie. W tej chwili musimy skupić się na skończeniu 2021 roku w jak najlepszym stylu. Chcę podziękować również wszystkim, którzy wspierali mnie, aby dotrzeć do MotoGP.

Remy Gardner

KTM wprowadzi tym samym kolejnego młodego i obiecującego zawodnika do MotoGP. Swój kunszt pokazali już Brad Binder i Miguel Oliveira. Obaj już mają zwycięstwa w klasie królewskiej na swoim koncie.

Remy Gardner

To dla nas prawdziwa przyjemność wprowadzić Remy’ego do MotoGP w przyszłym sezonie. Wiedzieliśmy o jego szybkości i umiejętnościach w Moto2 i potwierdził ten potencjał. Remy jest typowym zawodnikiem. Jest bardzo zdeterminowany i nigdy się nie poddaje. Jest ekscytujący do oglądania i nie możemy się doczekać współpracy z nim na kolejnym szczeblu jego kariery. Ponownie pokazujemy, że Akademia KTM GP może dać odpowiednią szansę zawodnikom, którzy chcą przejść całą drogę od juniorskich kategorii po MotoGP.

Pit Beirer

Australijczyk jeździł już dla ekipy Tech3, ale w kategorii Moto2. Jednak w sezonie 2018 miał sporo pecha. Australijczyk złamał obie nogi, a także udało mu się zakwalifikować do pierwszego rzędu na torze Silverstone. Jednak typowa brytyjska pogoda spowodowała odwołanie wszystkich wyścigów z powodu niebezpiecznych warunków.

Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że możemy powitać Remy’ego. Wierzymy, że będzie on silnym atutem KTM-a w MotoGP. Myślę, że podjęcie tej decyzji pomoże Remy’emu skupić się w 100% na mistrzostwach świata Moto2, a także pomoże nam, Tech3 KTM Factory Racing Team, skupić się na naszym sezonie 2021. Tak więc witamy z powrotem, Remy, nie przestawaj naciskać. Liczymy na udaną przygodę z tobą w MotoGP.

Herve Poncharal

Foto: materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *