Brad Binder przedłuża swoją umowę z zespołem fabrycznym KTM-a. Umowa z austriacką ekipą będzie obowiązywać do końca 2024 roku.

Brad Binder to pierwszy zwycięzca wyścigu w klasie królewskiej dla KTM-a. Zawodnik z RPA swoją niemal całą dotychczasową karierę spędził na motocyklach austriackiego producenta. Rozpoczął od Red Bull Rookies Cup, gdzie zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Następnie zdobył tytuł mistrzowski w Moto3 z zespołem Red Bull KTM Ajo. Następnie przeszedł do Moto2 do tej samej ekipy, gdzie zdobył tytuł wicemistrzowski w 2019 roku.

Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt na kolejne trzy sezony z KTM. Będe już razem z nimi dziesięć lat. To niesamowite, że byłem z tym producentem od tak dawna. Zawsze mieliśmy dobre relacje. Jestem bardzo szczęśliwy w barwach KTM, więc to bardzo satysfakcjonujące mieć podpisany kolejny kontrakt. Fajnie mieć to przekonanie i wsparcie ze strony firmy. To zaszczyt. Od tego miejsca możemy skupić się na budowaniu swojej pozycji w klasie królewskiej i kierować się na sam jej szczyt. Nie jesteśmy strasznie daleko od osiągnięcia tego celu, więc byłoby naprawdę miło zrobić coś wielkiego razem. To ekscytujące zobaczyć, co przyniosą następne lata.

Brad Binder
Brad Binder

KTM miał i ma nadal świetne stosunki z zawodnikem z RPA. Jest to bardzo ważny czynnik w kontekście rozwoju i potencjalnej walki o tytuł w najbliższych latach.

To był dla nas bardzo łatwy kontrakt, ponieważ kochamy Brada jako zawodnika i to, co wnosi do zespołu, fabryki i MotoGP. Był również bardzo entuzjastycznie nastawiony do podjęcia dużego zaangażowania w nas i to wiele mówi o naszym postępie i naszym potencjale w tych mistrzostwach. Czasami można znaleźć zawodnika i mentalność, która naprawdę pasuje do własnej filozofii i fakt, że Brad przeszedł aż do góry z nami w okresie dziesięciu lat, jest bardzo wyjątkową historią. Jesteśmy naprawdę dumni, że możemy kontynuować z nim współpracę i wspólnie wyznaczać sobie nowe cele.

Pit Beirer

Foto: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *