Redaktor | Fotograf

Niemiecki tuner Posaidon zaoferował pakiet do E63s po liftingu, dzięki któremu moc rośnie do poziomu 940 koni mechanicznych. Nie ma jednak zbyt wielu różnic stylistycznych.

Modyfikowanie limuzyn to zdecydowanie jeden ze sportów narodowych Niemców. Już seryjne supersedany to szalone auta, a co dopiero gdy podda się je modyfikacji. Tunerzy tacy jak Brabus, G-Power czy ABT są rozpoznawalni na całym świecie. Jednak nie tylko oni oferują mocne propozycje tuningu dla limuzyn. Tuner Posaidon, znany z modyfikacji A45s na 525 koni, wprowadził do oferty pakiet podnoszący moc w Mercedesie E63s po liftingu w wersji kombi do poziomu aż 940 koni mechanicznych.

Posaidon

Jednocześnie jednak, do oferty trafiła nieco słabsza odmiana zwana RS830. Jak sama nazwa wskazuje rozwija ona aż 830 koni mechanicznych i 1100 niutonometrów. Zmiany obejmują nowe turbosprężarki, zmieniony dolot oraz filtr powietrza, a także zmodyfikowane ECU. Ulepszono także oprogramowanie skrzyni biegów. W tej wersji E63s Estate osiąga 100 kilometrów na godzinę w czasie 3,2 sekundy, a prędkość maksymalną ograniczono do aż 350 kilometrów na godzinę.

Posaidon

Jeszcze ciekawiej robi się przy mocniejszej odmianie. RS880 osiąga 880 koni mechanicznych i 1200 niutonometrów dzięki jeszcze bardziej podrasowanym turbosprężarkom i szeregowi innych zmian. Dzięki temu przyspiesza do setki w 3,1 sekundy. Najmocniejsza oferowana odmiana rozwija już 940 koni mechanicznych i 1280 niutonometrów. Zmiany w silniku obejmują dodatkowy wtrysk metanolu. Klasa E w kombi w takiej wersji przyspiesza do setki w czasie poniżej 3 sekund, co robi kolosalne wrażenie.

Posaidon

Co ciekawe, E63s po takich zabiegach nadal pozostaje dość niepozornym kombi. Posaidon, poza kilkoma dodatkowymi oznaczeniami nie zmienia nic pod względem wyglądu. Jest to więc niezły sleeper, który może pokonać niejeden supersamochód. Nieznane są dokładne ceny pakietów, patrząc jednak na zakres zmian, tanio na pewno nie będzie. Z pewnością jednak E63s kombi z którymkolwiek z pakietów dostarczy wiele emocji i będzie bardzo szybkie.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *