Raul Fernandez podpisał kontrakt z satelickim zespołem austriackiego producenta. Kolegą z zespołu Hiszpana będzie Remy Gardner.

Raul Fernandez świetnie spisuje się w kategorii Moto2. W klasyfikacji generalnej Hiszpan obecnie znajduje się na drugim miejscu. Pierwszą lokatę okupuje jego kolega z zespołu KTM Ajo i przyszłoroczny kolega w Tech3, Remy Gardner. To wszystko potwierdza, że Danilo Petrucci i Iker Lecuona są na wylocie z MotoGP. Warto również wspomnieć, że fabryczna ekipa KTM-a także ma już potwierdzony skład na przyszły sezon. W nim na 100% znajdą się Miguel Oliveira i Brad Binder.

Szczerze mówiąc, jestem bardzo zadowolony z tej szansy, którą dostałem od KTM-a. Bardzo dużo się nauczyłem podczas jazdy w Moto2, a także świetnie się bawiłem i nadal bawię. Jestem bardzo wdzięczny za to, że doszło do takiej sytuacji, w której mogę już teraz wejść do Klasy królewskiej. MotoGP to pragnienie każdego zawodnika, każdy marzy o tym, aby tam dołączyć. W tej chwili najważniejsze jest to, aby skupić się na tym sezonie i dać z siebie wszystko do samego końca. Będę próbował walczyć o mistrzostwo. Jeśli nie uda się zdobyć tytułu, to nic się nie stanie. Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu i trzeba patrzeć w kierunku pozytywów. Byłem debiutantem w tym roku i chcę zamknąć rozdział, a następnie zacząć od nowa w sezonie 2022. Będę chciał znaleźć dobre samopoczucie na motocyklu, a przede wszystkim, mam na celu cieszyć się sobą.

Raul Fernandez
Raul Fernandez

KTM ma naprawdę świetną akademię, w której skład wchodzą: Miguel Oliveira, Brad Binder, Remy Gardner, Raul Fernandez i Pedro Acosta. Pierwsza czwórka to zawodnicy Klasy Królewskiej od przyszłego sezonu MotoGP. Oliveira i Binder mają już na swoim koncie zwycięstwa na najwyższym szczeblu wyścigów motocyklowych. Remy Gardner i Raul Fernandez dzielą i rządzą w Moto2, natomiast w Moto3 bryluje Pedro Acosta.

Jesteśmy zachwyceni, dumni i podekscytowani powitaniem Raula Fernandeza obok Remy’ego Gardnera. Myślę, że to będzie bardzo ekscytujący sezon 2022 z dwoma najjaśniejszymi talentami z kategorii Moto2 przenoszącymi się do Klasy Królewskiej. Mimo że będzie to ich debiutancki rok, jestem pewien, że szybko się nauczą i po kilku wyścigach pokażą swój potencjał również w MotoGP. Raul miał niewiarygodną pierwszą część swojego debiutanckiego sezonu Moto2, coś, czego nie udało się osiągnąć od dłuższego czasu. Chociaż jesteśmy bardzo zadowoleni z ogłoszenia nowych nabytków, to wiemy, że mamy jeszcze pół sezonu z naszymi obecnymi zawodnikami. Danilo Petrucci i Iker Lecuona zasługują na podziękowania za ich poświęcenie i niekończące się konstruktywne nastawienie. Życzymy im wszystkiego dobrego i powodzenia w przyszłości.

Herve Poncharal, szef ekipy Tech3

Foto: materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *