Miguel Oliveira

Miguel Oliveira zwyciężył w emocjonującym do ostatniego okrążenia Grand Prix Katalonii na torze Circuit de Barcelona Catalunya.

Miguel Oliveira kolejny raz wykorzystuje nową ramę motocykla KTM i wygrywa na torze pod Barceloną. Zaraz za Portugalczykiem znalazł się Johann Zarco, trzeci skończył Fabio Quartararo, ale przez karę spadł za Jacka Millera.

Przebieg wyścigu

Świetny start zaliczył Jack Miller i Miguel Oliveira. Australijczyk wsunął się na prowadzenia, a zawodnik KTM-a znalazł się na drugim miejscu. Świetny start zaliczył Marc Marquez. Hiszpan przebił się z trzynastego miejsca na dziewiąte. Na drugim okrążeniu Portugalczyk wyprzedził Jacka Millera i wysunął się na prowadzenie. Chwilę później zawodnika Ducati atakował jeszcze Quartararo, ale zamiast zyskać spadł jeszcze za Joana Mira i Aleixa Espargaro. Marc Marquez wyprzedził jeszcze Brada Bindera i Mavericka Vinalesa i awansował na siódmą lokatę. Na piątym kólku zaliczył wywrotkę Pol Espargaro, kilka okrążeń później wypadli z toru Danilo Petrucci i kolega Espargaro, Marc Marquez.

Miguel Oliveira

Na dwunastym kółku na prowadzenie wysunął się Fabio Quartararo. Francuz wyprzedził Oliveirę, jednak dwa kółka później zawodnik KTM-a odzyskał prowadzenie. Po tym zdarzeniu zawodnik Monster Yamahy stracił tempo, jak się okazało na powtórce Francuzowi rozpiął się kombinezon i wypadł ochraniacz. W końcowej partii wyścigu wywrotkę zaliczyli Valentino Rossi i Iker Lecuona, który prawdopodobnie zostanie zmieniony po tym sezonie w ekipie Tech3 przez Remyego Gardnera. Quartararo stracił pozycję na rzecz Zarco i ściął szykanę. Francuz do końca wyścigu walczył z Jackiem Millerem z rozpiętym kombinezonem przy prędkościach sięgających 340 kilometrów na godzinę. Na ostatnich trzech okrążeniach Johann Zarco poczuł, że ma szansę na zwycięstwo, naciskał na zawodnika KTM-a, jednak Portugalczyk dowiózł zwycięstwo. Dla Portugalczyka to trzecie zwycięstwo w karierze w Klasie Królewskiej i pierwsze dla niego w fabrycznym zespole KTM. Jeśli ekipa KTM-a i Miguel Oliveira utrzymają formę to wyrosną na jednego z faworytów do tytułu.

Fabio Quartararo

Nie jest wykluczone, że Fabio Quartararo zostanie zdyskwalifikowany, ponieważ po utracie ochraniacza nie miał kompletnego ubioru, który jest obowiązkowy w trakcie wyścigu.

Foto. materiały prasowe serii; Red Bull Content Pool

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *