Marc Marquez zwyciężył po raz pierwszy w tym sezonie i jedenasty raz w karierze w Grand Prix Niemiec na torze Sachsenring.

Marc Marquez zajął dopiero piąte miejsce w kwalifikacjach. Punkty jednak są przyznawane w niedziele i Marc Marquez pojechał po raz kolejny kosmiczny wyścig na torze Sachsenring.

Przebieg wyścigu

Świetny start zaliczył Aleix Espargaro razem z Markiem Marquezem. Zawodnik Aprili wskoczył na pierwsze miejsce po pierwszym zakręcie. Marquez był drugi, a pod koniec okrążenia wyprzedził Aleixa i wysunął się na prowadzenie. Jednak zawodnik Aprili nie odpuszczał i na następnym okrążeniu walczył z Marquezem o pierwsze miejsce. W międzyczasie Jack Miller i Miguel Oliveira wyprzedzili Fabio Quartararo. Wywrotki zaliczyli Petrucci, Alex Marquez i Lorenzo Savadori. Kilka okrążeń później sędziowie wywiesili białą flagę, a to oznaczało, że zaczęło padać. W tym momencie Marquez odjechał na dobre od reszty stawki. Aleix Espargaro zaczął się gubić i stracił szybko dwie pozycje na rzecz Jacka Millera i Miguela Oliveiry.

Na jedenastym okrążeniu Miguel Oliveira wyprzedził Jacka Millera i rozpoczął pogoń za liderem, którym był Marquez. Świetnie jechał Joan Mir. Mistrz Świata MotoGP z zeszłego roku po słabych kwalifikacjach znalazł się w połowie wyścigu na ósmym miejscu. Aleix Espargaro niestety został jeszcze wyprzedzony przez Fabio Quartararo, Brada Bindera i Johanna Zarco. Fabio Quartararo dogonił Jacka Millera i wyprzedził go. Tym samym Francuz znalazł się na trzecim miejscu.

Miguel Oliveira gonił Marqueza, przewaga Hiszpana oscylowała między sekundą a półtorej sekundy przewagi. Jednak na ostatnich trzech kółkach Marc Marquez dodał coś ekstra i uciekł Miguelowi Oliveirze. Zawodnik Repsol Hondy prowadził od końcówki pierwszego okrążenia do samego końca. Marc Marquez dokonał niemożliwego po okropnej kontuzji w zeszłym roku, po rocznej przerwie wrócił. Pierwsze dwa wyścigi były całkiem solidne, jednak później pojawiły się błędy i nieukończone wyścigi. Dziś jednak zwyciężył po raz pierwszy od jesieni 2019 roku. Wtedy Marquez wygrał w ostatnim wyścigu sezonu w Walencji.

Marc Marquez

Dzięki tej wygranej Hiszpan awansował na dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Fabio Quartararo umocnił się na fotelu lidera. Francuz ma 131 punktów. Drugi jest Johann Zarco, który ma 109 oczek, a trzeci Jack Miller ma 100 punktów.

Foto: materiały prasowe serii

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *