Kelvin van der Linde

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Zdobywca Pole Position, Kelvin van der Linde, utrzymał swoje prowadzenie w wyścigu i przekroczył linię mety jako pierwszy.

Wczorajsza sensacyjna wygrana Liama Lawsona bez wątpienia przyniosła nam masę emocji. Dzisiejsze Pole Position solenizanta, jakim jest Kelvin van der Linde oraz spore przetasowanie stawki potwierdza, że czeka nas naprawdę emocjonujący i różnorodny sezon.

Mercedes AMG GT3

Na starcie Liam Lawson wystrzelił do przodu, jednakże to startujący z Pole Position Kelvin van der Linde utrzymał prowadzenie po pokonaniu pierwszej szykany. Z tyłu Timo Glock znalazł się w kanapce między kierowcami Mercedesów. Po kontakcie z Mainim BMW M6 GT3 Niemca wystrzeliło w powietrze.

Nico Mueller postanowił zaatakować Liama Lawsona na dohamowaniu pierwszego zakrętu drugiego okrążenia. Zapoczątkowało to zaciętą walkę na dystansie kilku okrążeń. Do rywalizacji włączył się później również Sheldon van der Linde. A gdzie dwóch się bije, tam trzeci skorzystał i ostatecznie to właśnie kierowca BMW wysunął się na prowadzenie.

Chwilę później Liam Lawson spadł również za Nico Muellera, a do Nowozelandczyka zbliżał się Muth. Kierowca Ferrari zbyt optymistycznie podszedł do defensywy na trzecim okrążeniu przeciwko kierowcy Lamborghini na Variante della Roggia. Liam Lawson zaliczył obrót, przez co wczorajszy zwycięzca spadł na ostatnie miejsce.

Pierwsza fala zjazdów do alei rozpoczęła się już na szóstym okrążeniu. Po nowe opony zawitali Auer, Wittmann, Juncadella, Goetz, Maini, Buhk i Glock. Okrążenie później zjechali Rockenfeller, Abril, Gore, Lawson. Kolejni byli Mueller, Ellis i Hawkey, a kółko po nich Sheldon van der Linde i Alex Albon. Lider wyścigu, czyli Kelvin van der Linde oraz Muth po nowe opony zawitali na 10 okrążeniu. Dzisiejszy solenizant i zwycięzca kwalifikacji za sprawą wyrobionej przewagi utrzymał się przed Muellerem po powrocie na tor.

Na czternastym kółku Maini przyblokował koła na dohamowaniu do Ascari, przez co Hindus ściął sekcję po żwirze i trawniku. Arjun po swojej przygodzie poza torem zjechał do alei, a jego Mercedes AMG GT3 został wycofany z wyścigu. Podobny los spotkał też Timo Glocka i ostatecznie Niemiec zakończył rywalizację w swoim BMW na niecałe 15 minut przed końcem.

Nico Mueller

Esteban Muth oraz Mike Rockenfeller stanowili ozdobę ostatnich minut wyścigu. Ich walka prowadzona na dystansie kilku okrążeń dostarczała masy emocji. Po licznych próbach ataku i błędach po obu stronach ostatecznie to kierowca Audi wyprzedził rywala w Lamborghini na zakrętach Lesmo na 27 kółku.

Wyścig wygrał startujący z Pole Position Kelvin van der Linde. Za dzisiejszym solenizantem dojechał kolejny kierowca Audi, mający wczoraj masę pecha, mianowicie Nico Mueller. Podium uzupełnił Lucas Auer w Mercedesie, a jako pierwszy poza podium dojechał brat zwycięzcy, Sheldon van der Linde w BMW.

Kelvin van der Linde

Foto. materiały prasowe serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *