Na początku tego miesiąca po sieci zaczęły latać zdjęcia szpiegowskie nowego crossovera. Teraz Mazda CX-5 otrzymała fanowskie rendery.

Mazda CX-5 to bez cienia wątpliwości jeden z najważniejszych modeli japońskiego producenta. Jest też przede wszystkim najchętniej kupowanym samochodem Japończyków – w zeszłym roku Mazda zdołała sprzedać ponad 360 tysięcy sztuk tego crossovera. Jest to lekko ponad 29% udziału w sprzedaży marki. Obecna, druga generacja CX-5 miała swoją premierę w 2017 roku i już od dłuższego czasu wiadomo, iż producent z prefektury Hiroszima planuje kolejne wcielenie swojego bestsellera. Ostateczne, choć tak naprawdę nieoficjalne potwierdzenie tych doniesień otrzymaliśmy na początku maja, kiedy to w Stanach Zjednoczonych, a mówiąc dokładnie w Kalifornii, natrafiono na testowy egzemplarz nowej Mazdy CX-5.

Mając do dyspozycji bryłę pojazdu oraz niektóre jego szczegóły, graficy przystąpili do roboty. Stworzony został nieoficjalny render nowej CX-5, który prawdopodobnie nie będzie zbytnio odbiegać od ostatecznej formy nowego dziecka Mazdy. Nie ma tu mowy o żadnej rewolucji – jeżeli komuś podobał się wygląd drugiej generacji CX-5, to z pewnością będzie z takiego stanu rzeczy zadowolony. Wyróżnić możemy lekkie spłaszczenie grilla, agresywniejsze wloty powietrza i usunięcie wytłoczeń na drzwiach, choć jest to rzecz, która może się utrzymać w ostatecznym wyglądzie auta. Reszta samochodu nie uległa większym zmianom, a jeżeli są, to tylko kosmetyczne. Fani Mazdy otrzymają dokładnie to, za co lubią język stylistyczny KODO.

Mazda CX-5 2022
Foto. Motor1

Jeszcze kilka tygodni temu pojawiały się głosy o potencjalnej zmianie modelu CX-5 na CX-50, uzyskaniu napędu na tylne koła i otrzymaniu pod maską rzędowej szóstki. Według ostatnich doniesień nie jest to jednak takie pewne. Możliwym scenariuszem jest utrzymanie Mazdy CX-5 w niższym segmencie cenowym przy zastosowaniu takich rozwiązań w nowym SUV-ie marki. Zanim jednak otrzymamy jakiekolwiek konkrety na temat tego samochodu, minie zapewne jeszcze trochę czasu. Szacuje się bowiem, iż nowa Mazda CX-5 zadebiutuje na rynku w końcówce 2021 lub na początku 2022 roku.

Foto. Motor1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *