Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Wszyscy czekamy na premierę nowego BMW M3 Touring, bo to chyba najbardziej wyczekiwany model niemieckiego producenta w ostatnim czasie, a do sieci trafiły nowe nagrania z jego udziałem

Można powiedzieć, że na temat BMW M3 Touring powstały już legendy, a nawet więcej, kilka takich aut już powstało. Bowiem znaleźli się śmiałkowie, którzy postanowili przerobić serię 3 w Touringu, najczęściej w Dieslu, na rasowe M3, przeszczepiając silnik, zawieszenie i tworząc pasujące body. Jednak mimo tych wszelkich prób stworzenia auta na własną rękę to oficjalnie samochód nigdy nie powstał. Teraz już wiemy, że wraz z liftingiem obecnej generacji, na rynku ma się pojawić pełnoprawne M3 Touring, jednak do tego czasu zostały jakieś 3 lata, więc całkiem sporo, ale nie przeszkadza to producentowi testować taki samochód w warunkach drogowych i właśnie takie auto zostało ostatnio przyłapane.

M3 Touring

Dokładnie w okolicy toru Nurburgring przyłapano testowy egzemplarz BMW M3 Touring, który jeździ sobie beztrosko i daje się sfotografować. Wizualnie ciężko cokolwiek powiedzieć na temat auta, poza tym, że będzie miało wielkie nerki, bo to jest już pewne. Kamuflaż jednak nie pozwala na dokładne zaobserwowanie najważniejszych cech samochodu, chociaż mamy nadzieję, że wkrótce producent zdradzi nam nieco więcej szczegółów, bo na razie bazujemy na zdjęciach szpiegowskich oraz renderach wykonanych przez fanów. Z najważniejszych elementów widać, że mamy dwie podwójne końcówki wydechu, linię świateł podobną do tej ze zwykłego Touringa serii 3 oraz cała sylwetka jest nieco poszerzona za sprawą bodykitu charakterystycznego dla M3.

M3 Touring

Nieco więcej wiemy na temat silników, bo jeśli informacje są prawdziwe to M3 pojawi się tylko w wersji Competition. Do tego obecny będzie tylko napęd na cztery koła (xDrive) w połączeniu z automatyczną przekładnią. To może niektórych fanów modelu zasmucić, bo spodziewaliśmy się opcjonalnego napędu tylko na tylną oś. Jednak 3-litrowe R6 o mocy 510 KM powinno w zupełności wystarczyć nawet wymagającym miłośnikom marki. Nowe M3 Touring ma rywalizować z Audi RS4 oraz Mercedesem-AMG C63 Wagon, więc konkurencja jest poważna, a przed BMW spore wyzwanie. Czy się uda im sprostać wyzwaniu? Mamy nadzieję, że tak, ale o tym przekonamy się pod koniec 2022 roku lub zaraz na początku 2023 roku, kiedy to premierę będzie miała odświeżona seria 3.

Foto. Automotive Mike

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *