Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Bilans marki Alfa Romeo, prawie trzy lata po powstaniu Grupy Stellantis, jawi się jako imponujące uznanie dla solidnej pracy zespołu oraz skutecznej realizacji długoterminowych strategii. Połączenie solidności i dyscypliny pozwoliło na przywrócenie rentowności marki już w drugiej połowie 2021 roku.

Centralnym punktem osiągnięć w tym okresie jest długoterminowy plan produktowy o nazwie „Od 0 do 0”, który zakłada ambitny cel przekształcenia gamy pojazdów Alfa Romeo (Stellantis) z zelektryfikowanych w 2021 roku do całkowicie elektrycznych w 2027 roku. Plan zakłada wprowadzenie co najmniej jednego nowego produktu na rynek rocznie, a w roku 2024 światło dzienne ujrzy pierwszy w pełni elektryczny model – Alfa Romeo Milano.

Wszystkie działania strategiczne marki są wspierane bezkompromisowymi standardami jakości, co zostało potwierdzone przez osiągnięcie pierwszego miejsca w rankingu J.D. Power Sales Satisfaction Index w segmencie marek premium. Sukces ten to rezultat konsekwentnej polityki zarządzania zapasami i budowy gamy.

Alfa Romeo notuje wzrosty po 3 latach od utworzenia Stellantis

Wyniki handlowe za rok 2023 są imponujące, wskazując na globalny wzrost sprzedaży o 34% w porównaniu do analogicznego okresu w 2022 roku. W Europie wzrost wyniósł 53%, podczas gdy regiony Bliskiego Wschodu, Afryki, Indii, Azji, Pacyfiku i Ameryki Północnej również odnotowały znaczące wzrosty.

Bliski Wschód i Afryka zanotowały wzrost na poziomie 95%, co potwierdza ten obszar jako jedno z najszybciej rozwijających się miejsc. Regiony Indii, Azji i Pacyfiku przyczyniły się do 6-procentowego wzrostu, zwłaszcza poprzez wzmocnienie obecności marki w Singapurze i Hongkongu.

Alfa Romeo notuje wzrosty po 3 latach od utworzenia Stellantis

Ameryka Północna również odegrała kluczową rolę, a debiutujący w regionie model Tonale spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Podobnie pozytywnie zareagowano na model Tonale w Chinach, gdzie marka Alfa Romeo systematycznie rozwija swoją obecność.

Wszystkie te sukcesy potwierdzają, że Alfa Romeo konsekwentnie zdobywa uznanie na globalnej scenie motoryzacyjnej, będąc gotową sprostać wyzwaniom przyszłości, zwłaszcza w kontekście szybko rozwijającej się elektryfikacji.

Alfa Romeo notuje wzrosty po 3 latach od utworzenia Stellantis

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *