Koenigsegg

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Sympatyczny Szwed nie ma zamiaru się zatrzymywać. Koenigsegg już wkrótce rozbuduje swoją siedzibę i zatrudni kolejnych pracowników.

Branża motoryzacyjna jest naprawdę specyficzna, a rozkręcenie od zera własnej marki do poziomu światowego często graniczy z cudem. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe. Jednym z najnowszych producentów, który na stałe wbił się do świadomości fanów hipersamochodów, bez wątpienia jest Koenigsegg. Szwedzka marka dała się poznać z produkcji bezkompromisowych pojazdów, które za każdym razem znacząco podnosiły poprzeczkę, niejednokrotnie pobijając rekrody. Kolejne sukcesy i stały rozwój tylko rozpędzały firmę, która wkrótce doczeka się rozbudowy swojej siedziby oraz zatrudnienia nowych pracowników.

Koenigsegg

Rozbudowa zwiększy powierzchnię budynków głównej siedziby w Ängelholm do 30 tysięcy metrów kwadratowych. Nie wlicza się w to powstałej w tej samej miejscowości w zeszłym roku drugiej placówki o powierzchni 11 tysięcy metrów kwadratowych. Taki obszar dla marki słynącej z niszowych hipersamochodów jest więcej niż wystarczająca dla przyszłego rozwoju i potrzeb produkcyjnych. Zwiększeniu ulegnie jednak nie tylko powierzchnia firmy, ale również kadra. Do końca 2023 Koenigsegg zatrudnić ma setkę nowych inżynierów oraz 150 pracowników produkcyjnych. Tym samym firma rozrośnie się do około 800 zatrudnionych osób.

Gemera

Rozbudowa przyniesie siedzibie wiele nowości. Do obecnego budynku biurowego dobudowana zostanie fabryka, w której powstawać będzie mega-GT, jakim jest model Gemera. Dążenie do neutralności węglowej sprawi, że na dachach znajdą się spore powierzchnie paneli fotowoltaicznych. Na zewnątrz nowej części kompleksu powstać ma również tor testowy. Posłuży do różnego rodzaju testów samochodów, w tym również dla klientów marki. Z myślą o nich powstanie również specjalny salon, który posłuży do specyfikacji czy prezentacji modelów. Do tego dojdą również różnego rodzaju obiekty zewnętrzne, mające na celu zwiększenie komfortu pracownikom. Mówimy o różnego rodzaju tarasach, siłowniach i innych przestrzeniach zielonych do odpoczynku na świeżym powietrzu.

Koenigsegg

Patrząc wstecz na to, gdzie zaczynaliśmy 27 lat temu, niewiarygodne jest myślenie o podróży, którą przebyliśmy. Nasza ekspansja jest oznaką naszego przeszłego i przyszłego znaczenia, w którym jesteśmy ukierunkowani na dostarczanie najnowocześniejszych technologii mobilności i naszych ręcznie robionych samochodów o najwyższych osiągach.

Christian von Koenigsegg
Gemera

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *